site hit counter

در سال های اخیر ، فیلم های زیادی بر پایه ی ایمان و ارزش ها ، و کتب مقدس ساخته شده که از آنها می توان به فیلم هایی همچون RISEN, THE YOUNG MESSIAH, APOSTLE PAUL ،MIRACLES FROM HEAVEN, UNBROKEN, HEAVEN IS FOR REAL و همچنین عناوین مستقلی مانند GOD’S NOT DEAD و WAR ROOM اشاره کرد . این امر نشانگر جرکت به سمت اصول و ارزش ها ، حتی در فیلم های تخیلی مانند ” کتاب جنگل ” ، سریع و خشن ۷ ” و ” بتمن علیه سوپرمن ” است .

اضافه کردن ایمان و ارزش به یک فیلم راه های مختلفی دارد که فیلم سازان از آنها استفاده می کنند . لازم نیست حتما در مورد یک دین یا آیین یا کتاب مقدس فیلم بسازید ؛ اضافه کردن یک شخصیت با ایمان و ارزش های مثبت به فیلم کافی است یا حتی می توانید این کار را با اشاره ای به مکان و یا شخصیتی که دارای این ارزش هاست انجام دهید ( مانند Love thy neighbor ) یا مثلا چند ضرب المثل دینی به آن اضافه کنید .

باید گفت که هم عناوین موفق گذشته دور و هم نزدیک ، این کار را انجام داده اند . از عناوین قدیمی و مشهوری مانند DRUMS ALONG THE MOHAWK و SAN FRANCISCO در عصر طلایی هالیوود گرفته تا عناوین جدیدی همچون FROZEN و AVENGERS: AGE OF ULTRON در قرن ۲۱ ام .

در کتب مقدس ، بحث هایی پیرامون ” کار ” و ” شغل ” وجود دارد .به عنوان مثال در کتاب مقدس مسیحیان نوشته شده است که ” کسانی که با پشتکار برای رضای خدا و مردم کار کنند ، از کاری که می کنند لذت می برند . ” در جای دیگری از آن نوشته شده ” دستان تنبل شما را فقیر می کند ولی دستان با پشتکار برایتان ثروت به ارمغان خواهد آورد ” که مشابه آنها در کتب مقدس دیگر ( مانند قرآن خودمان ) نیز یافت می شود .

از زمانی که MOVIEGUIDE ، شروع به دادن گزارشات سالیانه به هالیوود کرد ، آمار فیلم های با ارزش های اینچنین ، ۴۷۰ درصد افزایش یافت . لازم به ذکر است که از نظر مالی در آمد این فیلم های از چند صد هزار/میلیون دلار ، به میزان سالیانه ۵$ الی ۷$ میلیارد دلار رسید که فروش خانگی را نیز شامل نمی شود .

موفقیت تنها با درصد و دلار قابل بیان نیست! چه بسیار فیلمسازانی که اعلام کردند ، با اضافه کردن ایمان و ارزش به کار هایشان هم از نظر مالی و هم معنوی زندگی شخصی و حرفه ای شان دگرگون شده است !

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.