" بازی تاج‌ و تخت " باز هم رکورد خود را شکست !

اینکه چه کسی بر تاج‌ و تخت آهنین تکیه زده مهم نیست ، مهم این است که ” بازی تاج‌ و تخت ” با بالاترین میزان مخاطب ، همچنان بر تخت فرمانروایی تلویزیون تکیه زده است . قسمت نهایی از فصل ششم یکشنبه شب گذشته از شبکه HBO روی آنتن رفت و حداقل ۸٫۹ میلیون نفر بیننده ، به صورت زنده ، بیننده ی شصتمین قسمت از سریال محبوب ” بازی تاج‌ و تخت ” بودند .image_13950410475_game-of-thrones-season-6

در سال گذشته ، آخرین قسمت از فصل پنجم موفق به جذب ۸٫۱ میلیون نفر بیننده شد ؛ از سال ۲۰۱۱ _ که پخش ” بازی تاج‌ و تخت ” آغاز شد _ هر سال بر تعداد بینندگان آن افزوده شده است تا جایی که این روند ، رکوردی بی‌سابقه در میان سریال‌های تلویزیونی به شمار می‌رود . به عنوان مثال ، قسمت نهایی فصل اول به طور متوسط حدود ۳ میلیون نفر بیننده داشت ، در حالیکه آخرین قسمت از فصل دوم همراه با جذب ۴٫۲ میلیون بیننده پایان یافت . قسمت نهایی فصل سوم نیز به طور متوسط ۵٫۴ میلیون بیننده را در زمان پخش سریال پای گیرنده‌ هایشان نشاند ؛ در پایان فصل چهارم هم ، شمار مخاطبان قسمت پایانی به میزان ۷٫۱ میلیون نفر رسید .

به گفته ی سایت ورایتی ، آمار کلی مخاطبان فصل ششم که از طریق رسانه‌ های مختلف شامل VOD ، شبکه آنلاین HBO ، و دیگر شبکه‌های تلویزیونی ” بازی تاج‌ و تخت ” را تماشا کرده اند ، به طور متوسط ۲۳٫۳ میلیون نفر برآورد شده است .در این بین ، سهم شبکه HBO در جذب مخاطب ، به طور متوسط ۴٫۴ میلیون نفر بوده که توانسته است ، با پشت سر گذاشتن رقبای خود همچون شبکه‌های AMC ( با سریال ” مردگان متحرک ” ) و FOX ( با سریال ” امپراتوری ” ) به پرمخاطب‌ترین شبکه تلویزیونی امریکا تبدیل شود .

287 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *