site hit counter

فیلم Batman v Superman: Dawn of Justice این اواخر به دلیل انتشار نسخه‌ی Ultimate Edition آن دوباره به صدر اخبار دنیای هالیود بازگشته‌است؛ این نسخه‌ی فیلم چیزی است که به پرده‌ی سینما راه پیدا نکرد؛ صحنه‌های مختلفی که با انتشارشان، جنبه‌هایی از فیلم واضح‌تر خواهند شد. البته گفتنی است که انتشار این نسخه، لزوماً تلخیِ کیفیتِ پایین این فیلم که در ذهن بسیاری ماند را از بین نخواهد بود اما حداقل نشان خواهد داد که Zack Snyder، کارگردان فیلم، در ذهن چه داشت و چه تلاش‌هایی برای ساخت این فیلم انجام شد.

انتشار این نسخه به معنای دسترسی به یک سری اطلاعات درباره‌ی نحوه ساخت فیلم است. نسخه‌ی Blue-ray هنوز منتشر نشده، اما وارنر برادرز یک کلیپ کوتاه از پشت صحنه‌ی این فیلم، همراه با این نسخه منتشر کرده است. در این کلیپ، که آنچنان هم طولانی نیست، و صرفاً طولی یک دقیقه و سی‌ ثانیه‌ای دارد، نحوه‌ی ساخت Batcave توضیح داده می‌شود. با همین یک دقیقه و نیم هم می‌توان دید خوبی نسبت به حجم عظیم کاری که پشت پرده برای ساخت این فیلم انجام شد، بدست آورد.

ویدیو مربوط به  پشت صحنه‌ی Batman v Superman را ببینید:

در این ویدئو، طراح این فیلم، Patrick Tatopoulos، از چیزهایی جالبی درباره‌ی نحوه‌ی ساخت این لوکیشن مهم فیلم صحبت می‌کند؛ مثلاً او توضیح می‌دهد که “همه چیز در این مکان، از سقف آویزان شده است؛ تمامِ ساختار مکان (مثلِ میزها) به جای ساخته‌شدن از روی زمین به سمت سقف غار، به سقف آویزان شده‌اند”. به گفته‌ی او، صندلی‌یی که بروس وینز بر روی آن می‌نشیند، تنها چیزی است که در کل لوکیشن به زمین برخورد می‌کند. یا در بخش دیگر این کلیپ، توضیح داده می‌شود که چگونه بر خلافِ عرف چنین فیلم‌ها، بازیگران به یک پرده‌ی سبز درون مانیتورها و صفحه‌نمایش‌ها خیره نشده‌اند و تمام محتوایی که “بروس وینز” در این صفحات نمایش می‌بیند زنده بوده و از جای دیگری کنترل می‌شوند.

چنین جزئیاتی از این فیلم به فرد اجازه می‌دهد تا فارغ از نظرات اولیه درباره‌ی کیفیت کلی فیلم، بررسیِ دقیقی از نحوه‌ی ساخت این فیلم عظیم انجام دهد. نکته‌ی دیگری که می‌توان از این تولید و چنین جزئیاتی برداشت کرد، به بحثِ شخصیت خود بتمن برمی‌گردد؛ این فضا بی‌دلیل با چنین عظمت و جزئیاتی ساخته نشد؛ در حقیقت، می‌توان برداشت کرد که چنین لوکیشنی بازتابی از شخصیت خود بتمن است.

 

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.