آخرین گفتگوی پردیس افکاری قبل از ترک ایران به مقصد شبکه " جم "

بازیگر سینما ، تلویزیون و تئاتر ، پردیس افکاری ، در آخرین صحبت خود در داخل کشور ، از سقوط سینمای ایران و همچنین نبود مدیریت درست و تخصصی سخن گفت .

طبق گزارشات ، در چند روز گذشته خبری مبنی بر مهاجرت یکی دیگر از بازیگران زن ایرانی به ترکیه و حضور وی در شبکه جم منتشر شد . این دفعه قرعه به اسم پردیس افکاری افتاد ؛ پردیس افکاری ،بازیگری که درخشش خود را سال‌ها در عرصه سینما ، تئاتر و تلویزیون نشان داد ، در سال‌های اخیر به دلیل تولیدات کم و بی‌کیفیت این عرصه ، آن چنان فعالیتی در این حوزه از وی دیده نشد و می‌توان گفت دچار نوعی بیکاری ناخواسته و تحمیلی شده بود .

بر طبق اخبار منتشر شده ، پردیس افکاری برای نقش آفرینی در فیلم ” شهر قشنگ ” اثر مهدی مظلومی که در حال آماده سازی و تولید برای شبکه جم است ، به ترکیه رفته و بنا بر شرایط فعلی ، قطعاً حضور در شبکه جم یعنی مهاجرت به کشوری دیگر .

این در حالی است که وی قبل از این هم ، با مهدی مظلومی در زمانی که هر دو در کشور مشغول فعالیت بودند همکاری داشته است ، اما با رفتن مهدی مظلومی ، این فیلم نیز با مشکلاتی روبرو شد و به طور کلی جلوی اکران آن گرفته شد .

افکاری در آخرین گفت‌وگویش با هنرآنلاین درباره عدم حضورش در آثار هنری اظهار داشت : ” کار ما به گونه‌ای شده است که امروز تنها یک تعداد خاصی کار می‌کنند و باقی تماشاگر آن گروه هستند . آدم‌هایی که بی تخصص هستند ، در این حوزه و فامیل دارند و به مهمانی‌های شبانه می‌روند و دورهمی‌هایی با هم دارند ، می‌توانند به راحتی کار کنند و دوستانی که در این روابط جایی ندارند بی‌کار هستند . ما در واقع تماشاگر آن گروهی هستیم که مشغول کارند . ”

سپس با اشاره به اینکه باید واقعیت‌ها را دید و بر مبنی وهم و خیال پیش نرفت ، این گونه ادامه داد : ” فکر نمی‌کنم شاهد اتفاقی مثبت در عرصه هنر باشیم ، چرا که معتقدم باید همیشه واقعیت‌ها را دید و اصولاً آدمی نیستم که امید واهی داشته باشم . وقتی چیزی در حال سقوط است ، نمی‌توان به نجات آن امید داشت . سینمای ایران از نظر من سقوط کرده است و برای برگشت مجدد آن نیاز به زمان ، مدیریت درست و تخصص داریم . ”

ظاهراً این بیکاری ناخواسته و عدم تولید آثار هنری باکیفیت و به کار گرفته نشدن بازیگران ، منجر به این شده تا بازیگران ما یکی پس از دیگری رخت سفر ببندند و راهی کشور های دیگر شوند تا شاید بتوانند در آنجا و با حضور در آثار ایرانی که در خارج تولید می‌شوند به حرفه خود ادامه دهند .

232 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *