site hit counter

مسلماً پس از موفقیت عنوان ” در جست‌وجوی دری ” بسیاری از طرفداران دنیای انیمیشن ، در این فکر هستند که شاید آرزوی شان برای ساخته شدن دنباله‌ ی فیلم‌های موفق و محبوبی مثل ” موش سرآشپز ” ( Ratatouille ) ، ” وال‌-ئی ” ( WALL-E ) و ” پشت و رو ” ( Inside Out ) بر آورده شود ؛ اما جیم موریس ، رییس استودیوی بی‌رقیب ” پیکسار ” ، در گفت‌وگوی اخیر خود اعلام کرد با ساخت قسمت دوم ” شگفت‌انگیزها ” ( The Incredibles ) طرح دنباله‌سازی فعلا از برنامه های آینده این استودیو حذف خواهد شد .

پس از گذشت ۱۳ سال از اکران موفق آمیز انیمیشن ” در جست‌وجوی نمو ” ، استودیوی پیکسار بالاخره دنباله ی ماجراجویی‌های موجودات زیر دریا را تحت عنوان ” در جست‌وجوی دری ” روانه سینما ها کرد که مانند شماره ی قبلی اش رکورد شکست ، تا جایی که بعد از ۱۰ سال توانست قسمت سوم ” شرک ” را نیز پشت سر بگذارد و پرفروش‌ترین افتتاحیه تاریخ انیمیشن را از آن خود کند .

به دنبال این موفقیت ، خیلی‌ها فکر می کردند که استودیوی پیکسار این روند دنباله‌سازی را همچنان ادامه خواهد داد ؛ چرا که در آینده‌ای نه چندان دور ، قسمت‌های بعدی انیمیشن‌های موفق ” داستان اسباب‌بازی ” ، ” ماشین‌ها ” و ” شگفت‌انگیزها ” نیز به روی پرده خواهند رفت .pixar-movies1

با این وجود ، جیم موریس ، رییس این استودیوی ، طی آخرین گفت‌وگوی خود با ” Entertainment Weekly ” اظهار داشت ، پیکسار به این روند دنباله‌سازی ادامه نخواهد داد و این طرح با ساخت قسمت دوم ” شگفت‌انگیزها ” به پایان خواهد رسید .

موریس شایعه های اخیر پیرامون ساخت دنباله جدید انیمیشن ” وال-ئی ” را رد کرد و در این‌باره گفت : ” بازگشت و دیدار دوباره با آن دنیا و این که به همه نشان بدهیم انسان‌ها بعد از بازگشت به سیاره روبه نابودی‌شان باز هم به بقای خود ادامه داده‌اند ، خوشایند به نظر می‌رسد . اما واقعیت این است در آنجا با داستانی عاشقانه طرف بودیم که شروع ، وسط و پایان داشت . به همین خاطر ، راستش فعلا قصدی برای ادامه داستانی جدید در آن دنیاها نداریم . ”

وی همچنین یادآوری کرد : ” بیش‌تر استودیوها به محض این که یکی از تولیدات‌شان با موفقیت روبه‌رو می‌شود در صدد ساخت دنباله‌های بعدی آن فیلم برمی‌آیند اما مدل کاری ما متفاوت و فیلمساز-محور است . ما دنباله هیچ فیلمی را نمی‌سازیم ، مگر این که کارگردان فیلم اصلی ایده جدیدی داشته باشد که مایل به ادامه آن باشد . ”

موریس در ادامه ی گفت و گویش بر این امر تاکید داشت که بازگشت به هر اثر موفقی ، با مشکلات و دشواری‌های خاص خودش همراه است : ” از بعضی جهات ، ساخت یک دنباله جدید به مراتب سخت‌تر است . از طرفی ، با یک دنیای مشخص و تعریف‌شده طرف هستید که می‌تواند دلگرم کننده باشد و از طرف دیگر ، با کوهی از توقع‌ها و انتظارات روبه‌رو هستید که نمی‌توانید به راحتی ناامیدشان کنید . ”

طبق گزارشات ، قسمت سوم ” ماشین‌ها ” ، ” داستان اسباب‌بازی ۴ ” و همچنین دومین قسمت از انیمیشن ” شگفت‌انگیز‌ها ” به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۷ ، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به روی پرده ی سینما ها خواهد رفت .

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.