اولین سریال آمریکایی" شبِ " ، با بازی پیمان معادی پخش شد

اولین سریال آمریکایی” شبِ ” ، تولید شبکه HBO با بازی پیمان معادی پخش شد .

74037_636039344383991948_m˝ شبِ ˝ ( The Night Of ) یک مینی سریال هشت قسمتی است که به صورت مشترک توسط شبکه های HBO و BBC ساخته شده است و پیمان معادی ، بازیگر و کارگردان ایرانی ، در آن نقش سلیم خان را بازی می کند .

سریال ” شبِ ” یک سریال درام/جنایی است که قسمت اول آن پس از پخش ، رتبه بسیار بالایی از سایت IMDB (نمره ی ۹٫۱ از ۱۰ ) گرفت .

” شبِ ” در حقیقت بازسازی یک سریال انگلیسی به نام ” Criminal Justice ” ( عدالت کیفری ) است که در سال ۲۰۰۸ پخش می‌شد . استیون زایلیان و جیمز مارش کارگردانی نسخه آمریکایی را به عهده دارند .

قسمت اول سریال ” شبِ ” ، داستان یک جوان پاکستانی- آمریکایی به نام نصیر خان (با بازی ریز احمد ) را روایت می‌کند که شبی برای شرکت در یک مهمانی از تاکسی پدرش استفاده می‌کند و در این مسیر دختر ناشناسی در مسیر او قرار می‌گیرد و سپس ماجراهای پیچیده آغاز می‌شود .

aooodomnrداستان سریال ، تحقیقات پلیس و رسیدگی‌های قانونی حول محور یک پرونده جنایی پیچیده را روایت می کند که این جوان پاکستانی به عنوان متهم ردیف اول پرونده شناخته شده و وکیلی دفاع از او را به عهده گرفته است .

بیشتر صحنه‌های این سریال در منطقه منهتن نیویورک اتفاق می افتد و بازه زمانی آن بعد از واقعه ی یازده سپتامبر است که جوی ناخوشایند علیه مهاجران خاورمیانه‌ای آمریکا وجود دارد .

پیمان معادی در این سریال نقش سلمان خان ، پدر نصیرخان را بازی می‌کند و در آن همبازی جان تورتورو ، بیل کمپ و پورنا جاگاناتان است ؛ تورتورو بازیگر نقش اصلی سریال است . پیش از این قرار بود جیمز گاندولفینی ( پدرخوانده سریال ” سوپرانو ” ) این نقش را بازی کند . پس از فوت ناگهانی او ، رابرت دنیرو بازی در این نقش را پذیرفته بود .

219 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *