دانکرک : مارک رایلنس از همکاری خود با کریستوفر نولان می‌گوید

مارک رایلنس ( Mark Rylance ) در آخرین گفت‌وگوی خود با خبرنگار ” امپایر آنلاین ” در مورد تجربه همکاری اش با یکی از مشهورترین کارگردانان عصر حاضر سخن گفت . وی ضمن اشاره به پروژه ” دانکرک ” که این روزها در فرانسه جلوی دوربین رفته است ، درباره شخصیت کریستوفر نولان صحبت کرد : ” کریس جدی‌ترین و جالب‌ترین فیلمسازی است که دیده‌ام . همه کارگردان‌های بزرگ یک فیلم جنگی در کارنامه حرفه‌ای‌شان دارند . اما فیلمنامه‌ای که کریس نوشته به قدری درخشان است که به نظرم قدرتش را دارد یک فیلم جنگی ناب و بسیار ، بسیار قدرتمند و ساده بسازد . به نظرم این فیلم قابلیتش را دارد که تبدیل به اثری خارق‌العاده و حیرت‌انگیز شود . ”

این بازیگر و نمایشنامه‌نویس بریتانیایی ، پارسال ، در درام تاریخی ” پل جاسوس‌ها ” در برابر تام هنکس ایفای نقش کرد و به این ترتیب توانست اولین جایزه اسکار کارنامه بازیگري‌اش را به دست آورد . همان‌طور که قبلا هم اشاره شد ، در دو سه سال اخیر رایلنس تبدیل به محبوب‌ترین بازیگر اسپیلبرگ شده است ؛ تا جایی که علاوه‌بر بازی در ” غول بزرگ مهربان ” که این روزها روی پرده است ، به عنوان ستاره اصلی پروژه‌های بعدی کارگردان برنده اسکار – ” بازیکن شماره یک آماده ” و ” ربودن ادگاردو مورتارا ” – معرفی شده است .image_13950428310_8655656908

اما باید گفت ، اسپیلبرگ تنها کارگردانی نیست که به استعداد رایلنس پی برده است ؛ کریستوفر نولان نیز مدتی فبل از وی برای بازی در ” دانکرک ” که این روزها در فرانسه جلوی دوربین رفته است ، دعوت کرد . تام هاردی ، کیلین مورفی ، کنت برانا و جیمز دارسی از جمله چهره‌های سرشناسی هستند که رایلنس در مقابل‌شان ایفای نقش می‌کند .

تا به حال ، تولیدات سینمایی زیادی با محوریت جنگ جهانی دوم روی پرده رفته‌اند و مهم‌تر این که با هر فیلمی که نولان روانه پرده سینماها می‌کند انتظارات تماشاگران و منتقدان چندین برابر می‌شود ؛

رایلنس در واکنش به نگرانی خبرنگار امپایر در رابطه با نتیجه پروژه جدید کارگردان ۴۵ ساله اظهار داشت : ” اغلب فیلم‌های جنگی که در گذشته ساخته شده‌اند بازی قابل‌حدسی را به تماشاگر عرضه می‌کنند ؛ نظیر این که چه کسی قرار است بمیرد و چه کسی قرار است زنده بماند . ”

سپس تاکید کرد : ” اما این فیلم شبیه هیچ‌کدام از قبلی‌ها نیست . این یکی می‌ترکاند ! درست می‌بردتان وسط موقعیتی که درمانده‌تان می‌کند . ”

درام جنگی ” دانکرک ” ( Dunkirk ) از جمعه ۲۱ ژوییه ۲۰۱۷ ( سی‌ام تیر ۹۶ ) توسط استودیوی ” برادران وارنر ” در سینماهای امریکای شمالی و سراسر دنیا به نمایش درمی‌آید .

235 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *