site hit counter

درست همانطور که مدیران شبکه‌ی ۳ و صدا و سیما قول داده بودند ، تابستان امسال همزمان با آعاز المپیک ریو ۲۰۱۶ ، شبکه‌ی ۳ سیما نیز به شبکه‌ها HD پیوست . طبق گزارشات ، در حال حاظر شبکه‌ی IRIB 3 TV HD در شهر تهران قایل دسترسی است .

اگر تلویزیون شما گیرنده ی دیجیتال داشته باشد ، با جستجوی مجدد شبکه‌های دیجیتال متوجه خواهید شد که یک شبکه‌ی جدید با نام IRIB TV3 HD به شبکه های دیجیتال اضافه شده است .در طی پیگیری های انجام شده این امر برآمد که ظاهرا این شبکه هنوز در نقاط دیگر ایران در دسترس نیست و تنها در تهران قابل مشاهده است . لازم به ذکر است که احتمالا به زودی این شبکه در اختیار دیگر هموطنان در مراکز استان‌ها نیز قرار خواهد گرفت .christ-the-redeemer

مدتی است که صدا و سیما شروع به تبدیل کیفیت شبکه‌ها از SD به HD کرده است و قرار بود که شبکه‌ی ۳ سیما همزمان با یورو ۲۰۱۶ وارد این فازِ تغییر کیفیت شود ولی به دلایل مختلفِ زیر ساختی این اتفاق به تعویق افتاد . اکنون بازی‌های المپیک با انواع کیفیت‌ها توسط کمیته‌ی جهانی المپیک به صورت زنده تصویر برداری شده و در سطح رسانه‌هایی که حق پخش را از قبل خریداری کرده‌اند پخش می‌شود . با HD شدن شبکه‌ی ۳ سیما می‌توان در تلویزیون‌هایی که از پنل‌های HD ٬ Full HD و ۴K بهره می‌برند از کیفیت تصاویر لذت بیشتری برد .

در کشورهای اروپایی و آمریکایی چندین سال است که اکثر شبکه‌ها برنامه‌های خود را با استاندارد HD پخش می‌کنند و صدا و سیما از سال ۱۳۹۴ اقدام به تاسیس شبکه‌ای با نام HD کرد .rio

البته باید گفت که معنای اصطلاح HD در رسانه‌های دیجیتال با آن چیزی که در رزولوشن‌ها روزانه با آن شاهد هستیم کمی فرق می کند و از نظر عددی در واقع ما با یک کیفیت Full HD طرف هستیم .

در حال حاضر ، در صورتی که در شهر تهران زندگی می‌کنید می‌توانید با جستجوی مجدد ، شبکه‌ی IRIB TV3 HD را پیدا کرده و از کیفیت بهتر آن لذت ببرید . در صورتی که در شهر‌های دیگر نیز قادر به استفاده از این شبکه بودید در زیر این مطلب آن را با ما به اشتراک بگذارید .

با آرزوی مدال های فراوان برای ورزشکاران کشورمان ، و لحظاتی خوش برای مخاطبان ورزش دوستِ دوفصلی 

HDrio 2016المپیکالمپیک ریو 2016شبکه 3 سیما

مطالب مرتبط

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.