site hit counter

“جوخه‎ی انتحار”(Suicide Squad)، آخرین ساخته دیوید آیر و محصول مشترک Warner Bros. و DC ،با استقبال گسترده‎ی علاقه مندان به فیلم های ابر قهرمانی رو به رو شد و با فروش ۱۳۵٫۱ میلیون دلار در گیشه های آمریکا، رکورد فروش را شکست.suicide-squad-movie-2016-poster

این فیلم که بخشی از پروژه فیلم های سینمایی DC است، با نقد های منفی بسیاری رو به رو شده بود اما این نقد ها تاثیری بر استقبال علاقه مندان از این فیلم نداشت و فروش جهانی این فیلم در ۳ روز گذشته از مرز ۲۶۷ میلیون دلار عبور کرده است.پیش از این رکورد فروش در آمریکا متعلق به فیلم “Guardians of the Galaxy” بود که در سال ۲۰۱۴ به روی پرده رفت و در ۳ روز اول ۹۴٫۳ میلیون دلار فروش کرد.

“جوخه انتحار” علاوه‌ بر سینماهای آمریکا و کانادا، در ۵۷ بازار جهانی نیز روی پرده رفته و ۱۳۲ میلیون دلار فروخته است. جالب این که فروش این فیلم یک رکورد شخضی نیز به همراه داشته است و رکوردی تازه برای “ویل اسمیت” به ثبت رسانده است. پیش از این پرفروش ترین افتتاحیه فیلم های اسمیت برای فیلم “I Am Legend” بود.maxresdefault
با این حال، نفوذ نقد های منفی و تاثیر آن ها بر ذهن بینندگان را نباید نادیده گرفت (اتفاقی که برای “بتمن علیه سوپرمنِ” زک اسنایدر افتاد و مانع راهیابی این فیلم که با بودجه گزاف تهیه شده بود به جمع فیلم های میلیاردی شد). همین نقد های منفی حالا گریبان گیر “جوخه انتحار” نیز شده است و فروش این فیلم ۱۷۵ میلیون دلاری را در روز دوم نسبت به روز اول ۴۱ درصد کاهش داده است.
از فیلم های تازه اکران دیگر می توان از کمدی فرانسوی “نه جان” (Nine Lives) ساخته بری سانفنلد نام برد که علی رغم هنرنمایی ستارگان بزرگی چون کوین اسپیسی، جنیفر گارنر و کریستوفر والکن شروع خوبی نداشت و در سه روز اول در آمریکا فقط ۶٫۵ میلیون دلار فروش کرد و در رتبه ششم جدول فروش قرار گرفت.

صدر‎نشین هفته گذشته، یعنی اکشن “جیسن بورن”، ادامه سری فیلم های بورن، در دومین هفته اکران خود با افت شدید در جذب مخاطب رو به رو شد و در سه روز آخر هفته ۲۲ میلیون فروش کرد.این فیلم که با بازگشت مت دیمن و پل گرین گراس روی پرده رفت، در هفته دوم، با یک پله سقوط، در رتبه دوم پرفروش ها قرار گرفت. فروش کلی مجموعه فیلم های بورن تا به امروز برابر ۱۰۳٫۴ میلیون دلار بوده است.
در رتبه سوم و چهارم جدول پر فروش ها نیز، به ترتیب، به فیلم های “مامان های بد” با ۱۴٫۲ میلیون دلار فروش در این هفته و “زندگی مخفی حیوانات خانگی” با ۱۱٫۵ میلیون دلار فروش در این هفته، تعلق گرفت.”پیشتازان فضا: دگرسو” نیز با ۱۰٫۲ میلیون دلار در سه روز آخر هفته، در رتبه پنجم قرار گرفت و فروش داخلی کلی خود را به ۱۱٫۵ میلیون رساند.

جدول فروش هفتگی فیلم‌ها (آمریکا و کانادا)/  ۷-۵ August

رتبه  عنوان فیلم فروش جمعه تا یکشنبه (میلیون دلار) تعداد سالن کل فروش (میلیون دلار) بودجه ساخت (میلیون دلار) هفته اکران
۱ Suicide Squad ۱۳۵٫۱ ۴۲۵۵ ۱۳۵٫۱ ۱۷۵ ۱
۲ Jason Bourne ۲۲٫۷ ۴۰۳۹ ۱۰۳٫۴ ۱۲۰ ۲
۳ Bad Moms ۱۴٫۲ ۳۲۱۵ ۵۱ ۲۰ ۲
۴ The Secret Life of Pets ۱۱٫۵ ۳۴۱۷ ۳۱۹٫۵ ۷۵ ۵
۵ Star Trek: Beyond ۱۰٫۲ ۳۲۶۳ ۱۲۷٫۹ ۱۸۵ ۳
۶ Nine Lives(2016) ۶٫۵ ۲۲۶۴ ۶٫۵ ۳۰ ۱
۷ Lights Out ۶ ۲۵۸۱ ۵۴٫۷ ۴٫۹ ۳
۸ Nerve ۴٫۹ ۲۵۳۸ ۲۶٫۸ ۲۰ ۲
۹ Ghostbusters ۴٫۸ ۲۵۴۵ ۱۱۶٫۷ ۱۴۴ ۴
۱۰ Ice Age: Collision Course ۴٫۳ ۲۷۳۸ ۵۳٫۵ ۱۰۵ ۳

 

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.