site hit counter

الویس پریسلی ، خواننده و هنرپیشه آمریکایی و یکی از موفق‌ترین شخصیت‌ها در هنر معاصر و موسیقی آمریکا در قرن ۲۰ ام است . اگر فکر می کنید که به اندازه کافی در مورد ” سلطان راک اند رول ” می دانید ، باید بگوییم که در اشتباهید ! در مطالب پیش رو حقایقی از زندگی الویس پریسلی را برایتان بازگو خواهیم کرد که شاید ندانید ؛ با ما همراه باشید :

۱٫ الویس پریسلی یک برادر دوقلو داشت که درست یک روز پس از تولد او از دنیا رفت . نام او جس گارون بود . الویس ۳۵ دقیقه از برادرش بزرگتر بود .

۲٫ الویس امکان داشت در ۱۵ ماهگی به دلیل گردباد کشته شود . این طوفان که در توپلوو ، میسیسیپی ، رخ داد چهارمین طوفان کشنده آمریکا به شمار می رود .

۳٫ هدیه تولد او از پدر و مادرش یک گیتار بود ولی این هدیه او را آنچنان خوشحال نکرد چون آرزوی یک دوچرخه را در سر داشت ، اما آنقدر گران بود که خانواده اش توانایی خرید آن را نداشتند .433491

۴٫ واژه ” آبی ” در نام ۱۵ قطعه از آهنگ های اولیس تکرار شده است : کریستمس آبی ، رودخانه آبی ، ماه آبی و …

۵٫ او اولین آهنگش را برای مادرش ضبط کرد . اولیس ۴ دلار برای انتشار دو تا از آهنگ های خود به نام ” My Happiness ” و ” That’s When Your Heartaches Begin ” که هدیه ای به مادرش بود ، پرداخت کرد .

۶٫ ساندویچ مورد علاقه او کره بادام زمینی ، بیکن ، عسل و موز بود . شما هم می توانید آن را در خانه درست کنید : یک تکه نان بردارید و دو طرف آن را به کره بادام زمینی آغشته کنید. سپس روی آن را با تکه های موز و بیکن بپوشانید و به مدت ۴ دقیقه در مایکروویو قرار دهید تا رنگ آن طلایی شود .elvis-sandwich21-600x450

۷٫ او در سن ۲۲ سالگی یک قصر در ممفیس خرید . او برای این خانه ۱۰۲۵۰۰ دلار پرداخت و به مدت دو دهه در آن زندگی کرد .9d8782302c3baa923a33034287b4988f

۸٫ او پس از شهرت اش به خدمت سربازی رفت . الویس در سال ۱۹۵۷ وارد ارتش آمریکا شد و پس از چندی به عنوان سرباز صفر از طریق نیروی دریایی به آلمان سفر کرد و به‌ عنوان راننده کامیون خدمت وظیفه را به پایان رساند . او در این مدت تنها نبود زیرا طرفداران او هر روز برایش نامه می نوشتند .

۹٫ کنسرت های او ، به جز چند اجرا در کانادا ( در سال ۱۹۵۷ ) ، فقط در شمال آمریکا برگزار شد . مدیر برنامه های او پیشنهاد برگزاری کنسرت های او را در کشورهای دیگر رد می کرد زیرا او یک مهاجر غیرقانونی بود و می ترسید که در ورود دوباره اش به آمریکا دچار مشکل شود .

۱۰٫ الویس پریسلی یک قایق بادبانی به فرانکلین دلانو روزولت ، سی و دومین رئیس جمهور آمریکا ، هدیه کرد . این قایق ۵۵۰۰۰ دلار می ارزید . پس از مرگ فرانکلین دلانو روزولت ، او دوباره آن را برای خود خرید .724546_9241

۱۱٫ او هیچوقت از طعم ماهی خوشش نیامد . همسر او عاشق ماهی بود اما اجازه نداشت در حضور الویس ماهی بخورد .

۱۲٫ او از سیگارهای باریک آلمانی مصرف می کرد . آلمانی هایی که او را می شناختند او را ” ماتادور راک اند رول ” صدا می زدند .

۱۳٫ الویس در دوران سربازی برای دیدار با بریژیت باردو ، بازیگر ، مدل و خواننده پیشین فرانسوی ، بی تابی می کرد . او یکی از طرفداران پر و پا قرص این بازیگر فرانسوی بود .

۱۴٫ او مژه و ابروهای خود را رنگ می کرد که این کار سلامت جسمی او را به خطر انداخت طوری که تقریبا کور و مبتلا به آب سیاه یا گلوکوما ( اختلالات چشمی با علت‌های متفاوت ولی اثری بالینی و مشترک بر روی چشم و بینایی وابسته به فشار نوروپاتی‌ ) شد .

۱۵٫ او برای این که در میان طرفداران خود جذاب تر به نظر برسد ، دست به هر کاری می زد . عمل بینی ، روکش دندان ، از بین بردن آکنه ها و …gettyimages-92542164

۱۶٫ او حتی طرفداران زیادی در میان ستاره های پس از خود دارد . بروس اسپرینگستین ، روی اوربیسن ، شر و …

۱۷٫ او در سالن تئاتری در ممفیس کار می کرد اما به خاطر گرفتن شکلات مجانی از دست یک دختر ، اخراج شد .

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.