site hit counter

پیتر مولر در این نمایش با طراحی ۶۰ چهره سایه ای نمونه ای دیدنی از اجرای سیلوئت را در ادامه ی تور جهانی خود این بار در تهران اجرا می کند تا دو گروه ۲۰۰ نفره از کودکان و نوجوانان ۶ تا ۱۳ ساله تهرانی هم پای هنرنمایی این کارگردان، بازیگر، عروسک گردان و موسیقیدان و همکارش ماری فلت بنشینند.

آن ها در عین حال علاوه بر اجرای نمایش برای کودکان مهدکودک ها، اعضای مراکز کانون و افراد آزاد در روزهای دوم و سوم شهریور در سینما تئاتر کانون، در همین محل و در روزهای چهارم و پنجم شهریور دو کارگاه برای آموزش مربیان کانون و برخی فعالان عرصه تئاتر و تئاتر عروسکی برپا می کنند.

حضور این دو هنرمند آلمانی نتیجه همکاری مرکز ملی اسیتژ ایران و بخش فرهنگی سفارت آلمان در تهران است. دو هنرمندی که تاکنون در کشورهای: فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، لهستان، مجارستان، دانمارک، سوییس، اتریش، صربستان، اسلواکی، اسکاتلند، بلژیک، انگلستان، کانادا، ژاپن، ایرلند، یونان، هند، سریلانکا، هندوراس، نیکاراگوئه، مکزیک، پاناما، السالوادور، آمریکا، ترکمنستان، تایلند، الجزایر، کامبوج و میانمار به اجرای نمایش پرداخته اند و کارگاه آموزشی برپا کرده اند.

داستان نمایش «تور جهانی» با تکنیک سایه ای و با استفاده از ابزارهایی ساده و معمولی در یک کشور خاص اتفاق می افتد. کشوری که در آن همه شهروندان بارانی پوشیده اند و همه آن ها چتر در دست دارند؛ در روزهای هفته و حتی در تعطیلات آخر هفته، در هر زمان و در هر مکان. قانون این کشور خاص است. این کشور یک پادشاه دارد که کاملاً قابل توجه است. او پیش از این هیچوقت قلعه خود را ترک نمی کرد ولی یک روز برج او تکانی می خورد و پایش می لغزد و از یک طرف زمین به سمت دیگر پرتاب می شود. خانمی نیز به همین روزگار دچار می شود. هر دوی آن ها دوست دارند که به خانه خود برگردند. اما این کار برای پادشاهِ داستان ما کاری آسان نیست. تقریباً غیرممکن است. آنها برای نجات خود فقط یک چتر و یک تاج دارند. در این سفر آن ها بسیاری از مکان های هیجان انگیز را می بینند و داستانی بسیار ماجراجوایانه را رقم می زنند. پایان این داستان بسیار عجیب است!

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.