جنیفر لارنس ،پردرآمدترین بازیگر زن هالیوودی در یک سال اخیر

jenniferlawrence-colorجنیفر لارنس برای دومین سال پیاپی به عنوان پردرآمدترین بازیگران زن هالیوود در صدر فهرست سالانه نشریه “فوربس” قرار گرفته است. ملیسا مک‌کارتی و اسکارلت جوهانسون رتبه‌های دوم و سوم را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش نشریه فوربس جنیفر لارنس، بازیگر ۲۶ ساله هالیوود و برنده جایزه اسکار با درآمد ناخالص ۴۶ میلیون دلار در ۱۲ ماه گذشته، برای دومین بار پیاپی به عنوان پردرآمدترین هنرپیشه سال شناخته شده است.
او بخش بزرگی از این درآمد را از طریق فیلم ‌”عطش مبارزه” (Hunger Games) و پیش‌پرداخت فیلم فضایی “مسافران” Passengers)) که قرار است در اوایل سال ۲۰۱۷ در آلمان به روی پرده سینما بیاید، کسب کرده است. در آمد این بازیگر نامزد اسکار در سال ۲۰۱۵ مبلغ ۵۲ میلیون دلار برآورد شده بود.
لارنس از زمان آغاز فعالیت‌های بازیگری خود تا کنون یک جایزه اسکار و ۳ جایزه گلدن گلوب به دست آورده است.
ملیسا مک‌کارتی با ۳۳ میلیون دلار و اسکارلت جوهانسن با ۲۵ میلیون دلار، رتبه‌های دوم و سوم پردرآمدترین بازیگران زن هالیوود در فهرست فوربس را به خود اختصاص داده‌اند.
انتظار می‌رود فهرست بازیگران مرد پردرآمد هالیوود که قرار است روز پنجشنبه (۲۵ اوت / ۴ شهریور) منتشر شود، بار دیگر برتری دستمزد بازیگران مرد را نسبت به بازیگران زن نشان دهد.
سال ۲۰۱۴ خبر تفاوت‌ دستمزد بازیگران مرد و زن هالیوود، در پی هک شدن و لو رفتن یکی از ایمیل‌های کمپانی سونی پیکچرز در صدر اخبار قرار گرفت. طبق این خبر دستمزد جنیفر لارنس در فیلم ” فشار آمریکایی ” از بازیگران مرد همتای او کمتر بود.katniss-hunger-games-2
پاتریشیا آرکت، هنرپیشه آمریکایی که در سال ۲۰۱۵ جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را دریافت کرد، در هنگام دریافت جایزه از نابرابری جنسیتی حاکم بر هالیوود در پرداخت دستمزد به بازیگران زن و مرد سخن گفته بود.

فهرست پیشین فوربس از پردآمدترین هنرپیشگان زن به ش زیر است :

۱-جنیفر لارنس ۲-اسکارلت جوهانسون ۳-ملیسا مک‌کارتی ۴-فن بینگ‌بینگ ( هنرپیشه چینی و تنها هنرپیشه غیرآمریکایی این لیست ) ۵-جنیفر انیستون ۶-جولیا رابرتز ۷-آنجلینا جولی ۸-ریز ویتراسپون ۹-آن هاتاوی ۱۰-کریستن استوارت ۱۱-کامرون دیاز

349 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *