برگزاری کنسرت " شب‌های جز " برای دومین سال پیاپی

کنسرت شب‌های جز که پارسال برای نخستین بار برگزار گردیده بود ، اکنون برای دومین سال پیاپی به کار خود ادامه می دهد .

طبق گزارشات ، شب‌های جز ، امسال نیز در سالن آمفی تئاتر موسسه محک در طی دو شب اجرا خواهد شد . طبق برنامه روز اول دو گروه اجرا خواهند داشت ؛ نخست اجرای تریوی سردار سرمست ، عمید بنکدار ، فرهاد لقایی و بعد از آن تریوی امیر دارابی ، حمزه یگانه و امین طاهری .

اجرای روز دوم نیز شامل تریوی حمزه یگانه ، آرین کشیشی ، امین طاهری و در بخش دوم گروه کماکان است ؛ گروهی که وام‌دار موسیقی جنوب ایران است و از اعضای آن می توان به مهدی ساکی ، ابراهیم علوی ، سردار سرمست و مهرداد علیزاده اشاره کرد .photo_2016-09-05_15-03-01

در این اجراها برای اولین بار یک گروه همراه با خواننده به اجرا می‌پردازد .

مجموعه فرهنگی سازباز با رویکرد ترویجی از موسیقی این کار را کلید زده است و با توجه به دسترسی کم مخاطبان به موسیقی جز ، یکی از اهداف مهم در برگزاری این رخداد حمایت و معرفی هرچه بهتر این سبک موسیقی بوده است .

ایجاد پیوند‌های جدید بین معدود نوازندگان و موزیسن‌های این سبک اتفاق مثبتی بود که سال گذشته رخ داد . در واقع با پیشنهاد برگزار کنندگان و بر اساس تمرین‌های بداهه ، گروه‌های سه نفره‌ای ( تریو ) تشکیل شد که حالا پس از یک سال برخی از آن‌ها هنوز هم همکاری می‌کنند و حتی آثار جدیدی هم تولید کردند .

شب‌های جز به همت سازباز و با همکاری سایت ریحون ، ۲۲ و ۲۳ شهریور در سالن محک برگزار خواهد شد .

123 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *