عرضه داستان‌های منتشر نشده از فیتزجرالد در بهار سال آینده

داستان‌های منتشر نشده از اف اسکات فیتزجرالد بهار سال ۲۰۱۷ به بازار کتاب عرضه می‌شوند.

طبق گزارشات ، انتشارات سایمون شوستر آوریل سال ۲۰۱۷ این مجموعه داستان را منتشر می‌کند. فیتزجرالد این داستان‌ها را بیشتر در سال‌های پایانی دهه چهارم قرن بیستم نوشته است.

ناشران در آن دوره به دلیل محتوا و یا سبک نگارش فیتزجرالد که مطابق با استانداردهای آن‌ها در دهه ۳۰ نبود، حاضر به انتشار این داستان‌ها نشدند.

به گفتۀ انتشارات سایمون شوستر این مجموعه شامل نوشته‌هایی با موضوعات جنجالی است که صحبت‌ها و افکار زنان و مردان را بدون سانسور به تصویر می‌کشند.

این ناشر آمریکایی در ادامه افزود: «فیتزجرالد ترجیح داد این داستان‌ها منتشر نشوند تا این‌که برای راضی کردن ناشران آن‌ دوران تن به تغییر در نوشته‌هایش دهد. او حتی در دورانی که نیاز بسیاری به پول داشت این کار را نکرد.»

This portrait of F. Scott Fitzgerald was done in 1925, back when things were going well for the young writer. "Everything was golden for him early on," says writer Stewart O'Nan, "and then things started going against him ... it’s a spiral

فیتزجرالد داستان اصلی این مجموعه را در دورانی بحرانی از زندگی خود نوشت. او در آن دوران به کارولینای شمالی رفته بود و در حالی در منجلاب مصرف افراطی الکل دست و پا می‌زد که همسرش زلدا در آسایشگاهی در همان نزدیکی بستری بود. این نویسنده سال ۱۹۳۷ با کمپانی متروگلدن مایر قرارداد امضا کرد و پا به دنیای هالیوود گذاشت. او در نهایت سال ۱۹۴۰ در ۴۴ سالگی چشم از جهان فروبست و آثار ماندگاری چون «گتسبی بزرگ» را از خود به جای گذاشت.

سال گذشته نیز مجله استرند داستان کوتاهی از فیتزجرالد را که سردبیر مجله در آرشیو دانشگاه پرینستون یافته بود منتشر کرد. «دما» داستان نویسنده‌ای الکلی به نام امت مانسن است که از بیماری قلبی رنج می‌برد.

151 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *