site hit counter


تئاتر: 
نمایش “سه خواهر و دیگران” به کارگردانی حمید امجد با بازی بازیگرانی نظیر: افشین هاشمی، ریحانه سلامت و بهنوش بختیاری، در سالن اصلی تئاتر شهر روزهای آخر خود را سپری می‌کند. این نمایش با ترکیب نمایش‌هایی مانند سه خواهر، شاه لیر و باغ آلبالو در کنار شخصیت های سنتی ایران مانند حاجی فیروز به انواع مختلف ابتذال نظیر ابتذال اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی می پردازد.997024_278


اکران: مستند “ای آدم ها” که رویاتگر موسسه خیریه «زنجیره امید» با هدف درمان کودکان محروم زیر ۱۸ سال که به بیماری‌های قلبی، ارتوپدی و ترمیمی مبتلایند، است، به ساخت رخشان بنی اعتماد اکران می‌شود. بنی اعتماد مثل همیشه که در فیلم های داستانی اش هم نگاه انسان دوستانه و اجتماعی دارد. این بار هم در یک مستند و البته با زبان مستقیم داستان آدم هایی را روایت می کند که معلولند و سوژه هایی که استعداد سانتی مانتالیسم را دارند، اما کارگردان با هوشمندی حواشی و اطرافیان را دست مایه قرار می دهد و از پرداخت حسی پرهیز می کند.997025_513

نمایش خانگی: سازندگان فیلم “بارکد” بلافاصله بعد از اکران فیلم تصمیم به توزیع دی وی دی پخش خانگی فیلم کردند. داستان دو مرد با بازی متفاوت بهرام رادان و پژمان بازغی را دارد که با حماقت های خود داستا را پیش می‌برند و به برخی مسائل اجتماعی ایران نیز تکیه می‌کنند. این فیلم ریتم جالبی دارد که مخاب را مجذوب خود می‌کند. و مانند دیگر فیلم های مصطفی کیایی زبان شیرینی دارد!

997026_631

کیوسک: دو ماهنامه فرهنگی و هنری “روزنه” در اولین شماره تلاش کرده از زاویه ای متفاوت به مسائل فرهنگی نگاه کند، صنعت نشر و معضلات مختلفی که گریبانگیر این صنعت است. از بحران مخاطب تا یارانه ی دولتی، مسائل مختلفی که دانشکده های علوم انسانی با آن درگیرند در مصاحبه با افراد صاحب نظر نظیر: ناصر فکوهی، در صفحات بعدی مطالبی راجع به داستان از اورهان پاموک، قاسم هاشمی نژاد و داستانی از حسین آتش پرور نیز آورده شده است. فصل آخر این دو ماهنامه هم به شعر اختصاص دارد؛ مقالاتی از حسن گل محمدی و داریوش معمار و علی قنبری در باب جایگاه شعر  در تحولات اجتماعی و اشعاری از سیاوش مطهری و مازیار قطره دریایی و تارا بوکاک، صفحات انتهایی هم با نامه ای از ابراهیم گلستان به عباس کیارستمی و همینطور مطالبی در باب هنرهای تجسمی مزین شده است. قیمت این دو ماهنامه هشت هزار تومان می‌باشد.

997027_456

کتاب: “بیماری” از “هوی کرل” و ترجمه “احسان کیانی خواه” در نشر گمان از سلسله کتاب های تجربه و هنر زندگی می‌باشد که به تازگی منتشر شده است.  این کتاب تماما در باب بیماری و دنیای اجتماعی بیماری و مضمامینی مثل: ترس از مرگ، بیماری به منزله ی کم توانی و سلامتی در عین بیماری، این سری کتاب های نشر گمان اصولا خواندنی است و دید عمیقی به خواننده می دهد.

997028_186

هم اکنون بخشی از کتاب را می‌خوانیم: «از آنجا که دوره ی بیماری پیش بینی شدنی نیست، بعضی ها فقط زندگی در زمان حال را مد نظرشان قرار می دهند و از نگاه به آینده و برنامه ریزی های بلند مدت یا تعیین اهداف جدی دوری می کنند. با وجود بیماری شخص دیگر نمی تواند حتی مختصری از اتفاقات آینده را تصور کند و به این ترتیب دنیای بیمار باز هم کوچک تر می شود.»

 

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.