site hit counter

محمدرضا شجریان استاد پیشکسوت آواز ایران مدتی به خاطر درمان بیماری از ایران دور بود اما اکنون به کشور بازگشته است. علی مرادخانی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز این خبر را تایید کرده است.

همایون شجریان نیز ضمن انتشار عکسی در صفحه اینستاگرام خود از بازگشت پدرش خبر داد و اینگونه نوشت : ” دوستان گرامی سلام. بامداد امروز پدر به ایران بازگشتند. خدا رو شکر حال ایشان خیلی بهتر از ماه‌های گذشته است. بر همین اساس پزشکان اجازه پرواز دادند و توانستند برای ادامه این دوره به خانه بازگردند تا مراحل بعدی درمانشان فرابرسد. ممنون از لطف و محبت بی‌پایان شما عزیزان که در این روزگار قوت قلب بوده‌اید و هستید. ممنون از همه دوستانی که لحظه به لحظه پیگیری کردند و زحمات را به جان خریدند. سپاسگزار از مسئولان محترمی که تا رسیدن پدر به ایران برای رفع مشکلات سفر از هیچ کمکی دریغ نکردند و آسایش ایشان را فراهم کردند. ”

خبر بیماری ایشان با آغاز سال ١٣٩٥، از سوی این هنرمند مطرح شد که با واکنش‌های بسیاری از سوی مردم و چهره‌های مختلف روبرو شد.capture3

در تیرماه سال جاری همایون شجریان در صفحه اینستاگرام خود نوشت که پدرش بعد از پنج‌ ماه اقامت در کشور آمریکا، مرحله اول درمانی خود را سپری کرده است.

او در این متن همچنین آورده بود که محمدرضا شجریان در حال حاضر دچار وضعیت ضعف دوران نقاهت است که به گفته پزشکان برای این روش از درمان طبیعی است و پس از گذراندن این دوره، او برای مرحله دوم درمان آماده می‌شود.

در شهریورماه نیز مدیرعامل خانه موسیقی ، حمیدرضا نور بخش ، از ادامه روند درمانی این هنرمند خبر داده و گفته بود : ” به گفته تیم پزشکان معالج استاد در آمریکا مرحله نخست شیمی‌درمانی او به پایان رسیده و پس از گذراندن دوران نقاهت، مراحل درمانی‌اش ادامه پیدا می‌کند. ”
وی همچنین اظهار کرده بود : ” امیدواریم مراحل درمانی این استاد برجسته موسیقی ایران با موفقیت انجام شود و در آینده نزدیک شاهد حضور او در کشور باشیم. “

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.