site hit counter

طبق گزارشات ، این نقاشی‌ها در یکی از عملیات های پلیس ایتالیا علیه یک باند بزرگ جنایات سازمان یافته در شهر ناپل به دست پلیس افتاد .

Van Gogh's Seascape at Scheveningen

Van Gogh’s Seascape at Scheveningen

این طور که مشخص است دزدیدن این آثار نیز کار چندان سختی نبوده است ! در سال ۲۰۰۲ سارقان به آسانی و با استفاده از یک نردبان و یک پتک به موزه وارد شده بوده و تابلوها را سرقت کرده بودند . این اتفاق باعث شد تا در سطح جهانی ، نسبت به کمبود امنیت در موزه‌های بزرگ دنیا انتقادی گسترده صورت گیرد .

Congregation Leaving The Reformed Church In Nuenen

Congregation Leaving The Reformed Church In Nuenen

جالب اینجاست که هیچ یک از تابلوها دزدیده شده بیمه نبودند و به صورت قرضی از سوی مسئولان دولت هلند در اختیار این موزه قرار گرفته بودند. چندی بعد ، دو شهروند هلندی به جرم سرقت بازداشت و روانه زندان شدند اما همچنان به بی گناهی خود اصرار می ورزیدند .

ونسان ونگوگ به اعتقاد بسیاری پس از رامبرانت بزرگترین هنرمند هلند به شمار می‌رود. یکی از آثار این هنرمند که در جریان دزدی سال ۲۰۰۲ به سرقت رفته بود، ” منظره دریا در اسخیفنینگن ” نام دارد و یکی از دو نقاشی ونگوگ از منظره دریا در طول دوران کاری این هنرمند است. ونگوگ این نقاشی را که در آن دریای متلاطم و آسمان طوفانی به تصویر درآمده، سال ۱۸۸۲ کشید.

دومین تابلوی پیدا شده در ایتالیا ” جماعتی در حال ترک کلیسای بازسازی شده در نونن ” نام دارد. ون‌گوگ این تابلو را سال ۱۸۸۴ برای مادر و پدرش کشید. این نقاش سرشناس سال ۱۸۹۰ در فرانسه خودکشی کرد.

هنوز مشخص نیست که این تابلوها چه زمانی به موزه بازگردانده می‌شوند، اما به گفته مسئولان موزه نقاشی‌ها تقریبا در شرایط خوبی هستند.

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.