در کشاکش رکورد زنی "سلام بمبئی" ! | آیا این فیلم ارزش تماشا دارد؟ / یادداشت دوفصل را در این باره بخوانید

دوفصل : “سلام بمبئی” رکورد افتتاحیه “فروشنده” را شکست. این بهترین و متداول‌ترین تیتر خبری بود که برای چنین خبری می‌شد انتخاب کرد. فیلم پر افتخار  “فروشنده” توانسته بود پس از سه روز رکورد میلیاردی شود اما این در شرایطی است که سلام بمبئی تنها در دو روز توانسته به رقمی بیش از یک میلیارد تومان دست پیدا کند. اگر فروش این فیلم به همین ترتیب ادامه پیدا کند، فیلم تازه محمدرضا گلزار به کارگردانی قربان محمدپور و تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی، به رقیبی جدی برای کسب عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران بدل می‌شود.

آقایان محمدرضا گلزار و بنیامین بهادری
آقایان محمدرضا گلزار و بنیامین بهادری | سلام بمبئی
حال بپردازیم به قسمت دوم تیتر این مطلب و آن این است که آیا ”سلام بمبئی” ارزش تماشا را دارد و یا خیر!؟

خوب برای جواب دادن به این سؤال بهتر است یک سؤال دیگر از خود بپرسیم تا منظور سؤال برایمان روشن‌تر شود. فیلم از چه نظر ارزش تماشا و یا دیده شدن دارد؟ اگر منظور از پرسش سؤال این است که آیا این یک فیلم ارزشمند است و در کنار فیلم‌های سیانور نفس و یتیم خانه ایران که در حال اکران است می‌توان این را نیز فیلمی تأثیر گذار نامید؟ که جوابش مشخصاً خیر است

کافی است یک مسئله برای خود طرح کنید و آن اینکه شما مبلغی معادل خرید یک بلیط سینما را در اختیار دارید. فروشنده انتخاب شما خواهد بود و یا سلام بمبئی؟ فکر می‌کنم جوابش روشن باشد!.

قصد کوباندن “سلام بمبئی” را نخواهم داشت اما به عنوان یک مخاطب سینما “سلام بمبئی” را یک فیلم سرگرم کننده می‌دانم مانند خوردن یک خوراکی خوشمزه اما بی خاصیت (که خوشمزگی آن هم باز به مذاق مخاطب مربوط است!) بر می‌گردد.

اگر برای سرگرمی و تنها با هدف سرگرم شدن ، شادی در کنار خانواده ، دیدن جدیدترین فیلم محمدرضاگلزار (!)  و از این نوع اهداف می‌خواهید سلام بمبئی را ببینید،

پیشنهاد خوبی می‌تواند باشد. اما اگر به دنبال فیلم ارزشی هستید، شاید به جای جدول فروش بهتر است به داستان و محتوای فیلم انتخابی که در ذهن دارید بلیط آن را تهیه کنید، نگاهی بی اندازید.

اختصاصی دوفصل
2116 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *