site hit counter
میلاد درخشانی – آهنگساز و نوازنده تار – ویدئوی بداهه‌نوازی‌اش در تالار وحدت را که به عنوان یادبودی برای استاد فرهنگ شریف نواخته شده، منتشر کرد.

روز چهارشنبه، هفدهم شهریورماه بود که فرهنگ شریف، نوازنده تار و پیشکسوت موسیقی ایران، پس از مدت‌ها مبارزه با بیماری در سن ۸۵ سالگی درگذشت و بیستم شهریور پیکر او از تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) تشییع شد.

به گزارش «موسیقی ما»، میلاد درخشانی که همان شب با پدرام درخشانی در اولین کنسرت گروه « نوباز » روی صحنه تالار وحدت رفته بود، به عنوان یادبودی برای این استاد موسیقی، برداشتی از یکی از قطعات فرهنگ شریف را اجرا کرد.

درخشانی درباره این اجرا گفت: «این بداهه‌نوازی، همان شبِ مراسمِ تشییعِ پیکر استاد فرهنگ شریف اجرا شد. من شاید این شانس را داشتم که آن شب به همراه برادرم در تالار وحدت کنسرتی داشته باشم و پدرام هم لحظه‌ای قبل از اجرا پیشنهاد این یادبود را داد. این کار برای من خیلی سخت بود؛ چون اصلاً دستم به ساز نمی‌رفت تا مطلبی روی ساز اجرا کنم که بتواند در شأن فرهنگ شریف بزرگ باشد. امیدوارم موزیسین‌های موسیقی ایرانی بیش از این‌ها به یاد برزگان موسیقی ما باشند و با اجرای آثارشان، نه فقط در مراسم درگذشت یا تولد آنها، یادی از آنها بکنند.»

در ادامه می‌توانید ویدئوی بداهه‌نوازی میلاد درخشانی به عنوان « یادباد » برای استاد فرهنگ شریف را -که در تاریخ ۲۰ شهریور در تالار وحدت اجرا شده- ببینید.

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.