site hit counter
باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا، در مراسمی جایزه مرکز کندی را به پنج هنرمند سرشناس اهدا کرد. اوباما با اشاره به دوره‌های پیشین این مراسم در دوران ریاست‌جمهوری خود، گفت: “این یکی از مزایای رییس‌جمهور بودن است که پس از این دلتنگ آن خواهم شد.”

 

در این مراسم شان پن دوست و همکار آل پاچینو برای «نشاندن لبخند بر لب آفریدگار بازیگری» لب به تمجید از بازیگر سری فیلم‌های «پدرخوانده» و فیلم «بوی خوش زن»گشود.

WASHINGTON, DC - DECEMBER 4: Actor Al Pacino, and singer Mavis Staples listen to President Barack Obama speak during a ceremony for the 2016 Kennedy Center honorees December 4, 2016 in the East Room of the White House in Washington, DC. The honorees include Eagles band members, actor Al Pacino, singer James Taylor, pianist Martha Argerich and singer Mavis Staples. (Photo by Aude Guerrucci-Pool/Getty Images)
بیل کلینتون رییس‌جمهور پیشین ایالات متحده آمریکا نیز در این مراسم حضور داشت و در سخنان خود جیمز تیلور خواننده سرشناس آمریکایی را ستود.
گروه موسیقی «ایگلز» که با ترانه‌های مشهوری چون «هتل کالیفرنیا» و «دسپرادو» شناخته می‌شود، نیز از جمله دریافت‌کنندگان جایزه افتخاری مرکز کندی بود. برای تقدیر از گروه، خوانندگانی چون وینس گیل و باب سیگر به اجرا قطعاتی پرداختند. مراسم تقدیر از این گروه موسیقی تحت تاثیر فقدان گلن فرای یکی از اعضای گروه که ژانویه گذشته درگذشت، فضای غمگینی پیدا کرد.
جایزه مرکز کندی افتخاری است که هر سال نصیب آن دسته از فعالان هنرهای نمایشی می‌شود که در طول زندگی خود به پیشرفت فرهنگ آمریکا یاری رسانده‌اند.

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.