مهلت ارسال آثار برای جایزه بین المللی پیانوی "باربد" به پایان رسید

big_piano

دهم آذرماه، مهلت ارائه آثار به دبیرخانه‌ی جایزه‌ی بین‌المللی پیانوی باربد، که به درخواست داوطلبان تمدید شده بود، پایان یافت. طی این فراخوان صد ها اثر برای حضور در دو گروه سنی ۱۱ تا ۱۸ سال و ۱۸ تا ۳۵ سال به دبیرخانه این جایزه ارسال شده است.

به دلیل تقارن روزهای پایانی این مهلت با تعطیلات رسمی، همچنین بدی آب و هوا در برخی استان‌ها که سازمان پست را دچار مشکل کرده بود، دبیرخانه تا ساعت ۱۶ روز شنبه ۱۳ آذرماه به دریافت آثار ادامه داد، سپس آثار دریافت شده برای بازبینی به لوزان سوئیس و پاریس فرانسه ارسال شد. شورای بازبینی آثار، متشکل از کریستوف بوکودجیان، کارین ظریفیان و لیلا رمضان، ۱۵ نفر برگزیده برای راهیابی به مرحله بعد را انتخاب خواهند کرد.

جایزه ی پیانوی باربد

شرکت کنندگان در این جایزه می توانند با مراجعه به پابگاه رسمی جایزه بین المللی پیانوی باربد به آدرسwww.barbadpianoprize.com از پذیرش نمونه اجرای ارسالی خود اطمینان حاصل کنند. اسامی نفرات برگزیده و دیگر اطلاعات تکمیلی نیز از طریق همین پایگاه اعلام خواهد شد.

از نکات جالب توجه در ویدئوهای ارسالی، استقبال پیانیست‌های جوان سرتاسر کشور از این جایزه است. علاوه بر مراکز بزرگ و فعال در عرصه موسیقی کشور چون تهران، شیراز و اصفهان، استقبال چشمگیر از این جایزه در شهرهای تبریز، مشهد، نیشابور، اردبیل، گرگان، گنبدکاووس، تربت حیدریه، آبادان، اهواز، رشت، مشکین شهر، ساری، بوشهر، بندرعباس، کرج، اراک، شهرکرد و شهریار، جالب و حائز اهمیت است. همچنین حضور داوطلبانی از کشورهای اکراین، ارمنستان و جمهوری آذربایجان، که صاحب سابقه‌ای طولانی و پربار در عرصه موسیقی کلاسیک هستند، می‌تواند باعث ارتقای سطح کیفی این رقابت شود.

دور نهایی جایزه بین المللی پیانوی باربد از ۲۲ تا ۲۴ دی ماه در شیراز برگزار خواهد شد. در این مرحله، ابتدا ۱۵ داوطلب برگزیده دور قبل در حضور کریستوف بوکودجیان اجرای صحنه ای خواهند داشت. با انتخاب هشت نفر از میان آنها، طی روزهای بیست و دوم تا صبح بیست و چهارم دی‏ماه مسترکلاس‌هایی برای این پیانیست‌های جوان برگزار خواهد شد. با اجرای عمومی این هشت نفر در عصر بیست و چهارم دی‏ماه، نفرات برگزیدۀ دو گروه سنی برای اعزام به مسترکلاس ۱۰ روزه در فرانسه و اجرای کنسرت در فستیوال Festival De Musique De Bangor Belle Ile En Mer انتخاب خواهند شد.

کلیه هزینه‌های اقامت و رفت و آمد درون‌شهری داوطلبان در زمان حضور در شهر شیراز، همچنین کلیه هزینه‌های رفت و آمد بین‌المللی و اقامت در فرانسه برای دو منتخب نهایی به عهده برگزارکنندگان جایزه بین‌المللی پیانوی باربد است و حضور در این رقابت هیچ هزینه‌ای برای داوطلبان ندارد.

397 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *