باکس آفیس هفته: انیمیشن موانا صدر نشین، دکتر استرنج پرفروش تر از مردآهنین ۲

انیمیشن جدید دیزنی به اسم « موانا » توانست در دومین هفته ی فروشش ۲۸٫۴ میلیون دلار برای دیزنی درآمد کسب کند که کاهش ۵۰ درصدی فروش هفته ی نخست اکرانش – حدود ۱۱۹٫۹ میلون دلار – را نشان میدهد. برای اینکه تصویری درست داشته باشیم، انیمیشن گیسوکمند (Tangled) در هفته ی دومش با کاهش ۵۵ درصدی، انیمیشن یخ زده (Frozen) با کاهش ۵۳ درصدی و داستان اسباب بازی های ۲ هم با کاهش ۵۱ درصدی روبرو بوده است. البته این کاهش فروش برای « موانا » خیلی بهتر از وضعیت ۶۰ درصدی است که برای انیمیشن دایناسور خوب (Good Dinosaur) رخ داد. درنهایت اینکه انیمیشن تازه اکران شده ی دیزنی توانست خیلی خوب فروش خودرا حفظ کند و تا کنون به طرز جالبی فروشش بسیار نزدیک به داستان اسباب بازی های ۲ است که به نوبه ی خوب یکی از پرفروش ترین انیمیشن های دیزنی تا به امروز به شمار میرود.

البته نمیتوانیم فروشی مانند « یخ زده » را انتظار داشته باشیم، اما میتوان به فروش ۲۴۰ تا ۲۶۰ میلیون دلاری امیدوار بود. اما سوال اصلی این است که انیمیشین کاملا جدید و تازه ی دیزنی چقدر ادامه پیدا خواهد کرد؟

در ادامه فیلم جدید Fantastic Beasts and Where to Find Them بیشتر شبیه به یک فیلم قدیمی هری پاتر است تا ادامه ای برای توایلایت و یا حتی Hunger Games. داستان تازه ی جی.کی رولینگ در هفته ی سوم اکران خود توانست ۱۸٫۵ میلیون دلار فروش داشته باشد؛ و به فروش کلی ۱۸۳٫۵ میلیون دلار برسد آن هم در ۱۷ روز. افت فروش هفته سوم این فیلم بسیار بهتر از فیلم های قبلی توایلایت، Hunger Games و فیلم های نوامبری هری پاتر است.

در ادامه دکتر استرنج توانسته ۴۲۴٫۴ میلیون دلار فروش داشته باشد و با اضافه کردن فروش خارج از آمریکا به رقم ۶۰۷٫۹ میلیون دلار برسد. با توجه به این مبلغ دکتر استرنج همین حالا جزء ۱۰ فیلم پرفروش امسال است.

239 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *