محمود گبرلو مجری سابق برنامه "هفت":عوض جمع کردن همسایه ها برای آبروداری، آن شومن را عوض کنید!

محمود گبرلو مجری سابق برنامه هفت، با انتقاد از صداوسیما و برنامه ی هفت  اینستاگرامش درباره برنامه های تازه سینمایی اینطور نوشت:

«دیشب برنامه چشم روشن آقای اکبر نبوی را دیدم . فکر کنم متولیان تلویزیون برای اینکه ثابت کنند نقد خوب و یا یک برنامه تلویزیونی سینمایی خوب چگونه است؟ جدیدا چندین برنامه سینمایی در تلویزیون راه انداخته اند تا بقول معروف “همسایه هاجمع شوید تا آبروداری کنید”! خوب بجای این کارها آن برنامه را اصلاح کنید یا آن شومن مخرب را عوض کنید!» در انتها می‌توانید پست اینستاگرامی(کامل) آقای محمودگبرلو را در این‌باره مشاهده کنید:

دیشب برنامه چشم روشن آقای اکبر نبوی را دیدم . فکر کنم متولیان تلویزیون برای اینکه ثابت کنند نقد خوب و یا یک برنامه تلویزیونی سینمایی خوب چگونه است ؟ جدیدا چندین برنامه سینمایی در تلویزیون راه انداخته اند تا بقول معروف ” همسایه هاجمع شوید تا آبروداری کنید ” ! خوب بجای این کارها آن برنامه را اصلاح کنید یا آن شومن مخرب را عوض کنید !!! بگذریم . بحث من فعلا این برنامه ها نیست . بحثم خود اکبر آقا نبوی است که به نظرم بسیار ناشناخته مانده است.به نظرم او یک گنجینه اسرار است ! شنیده اید میگویند : ” طرف همه جا میچرخد باهمه چای میخورد آخر هم نفهمیدیم با کیست!! ” برخی نسبت به ایشون اینگونه فکر میکنند اما من که از سال ۶۷ وارد عرصه روزنامه نگاری شدم و تقریبا همیشه با ایشان همراه و همدل و همفکر بودم معتقدم گام های موثری در نظریه پردازی و تبیین هنر انقلاب اسلامی برداشتند و البته این اندیشه ورزی با سعه صدر و مهربانی که لازمه عرصه هنر انقلاب اسلامی است به مذاق برخی بخل ورزان خوش نیامد و در دوره هایی او را طرد و منزوی کردند اما در این سی و چند سال گپ و گفت با اهل فرهنگ و هنر بخصوص ادبیات و سینما آنهم در کورانی از حوادث مختلف سینمایی سیاسی همیشه یک حلقه وصل و یک گنجینه اسرار بودند وهستند .فردی اصولگرا و محکم در اندیشه و تفکر و بقول درویش عزیز که دیشب به آن اشاره کرد او یک چشم بینا و یک گوش شنوا در این سالها است .نبوی در این سالها شاید مدیر اجرایی موفقی نبود که نبود و اشکالی هم ندارد تا دلتان بخواهد مدیر اجرایی ناموفق داریم .اما او با اندیشه ورزی و رصد کردن درست جریانات فرهنگی هنری حلقه وصل آشتی و محبت بخصوص در محافل و جلسات و شوراهای های عمومی وخصوصی بود. دیشب که دیدمش موهایش سفید شده بود اما از ایمان و اعتقادش چیزی کاسته نشد ه بود . آفرین به غیرتش . خیلی دلم میخواست تو یک برنامه چند قسمتی پای صحبت اش می نشستم و مثل درخت توت او رو می تکوندم تا ناگفته های زیادی را از نگوهای این سینما بگوید.آن موقع شاید خیلی از مشکلات سینمای ایران برطرف می شد.دغدغه ای که هم اکنون برخی ارزشمنداران در سینما دارند اما نمیدانن به چه کسانی متوسل شوند . شاید هم تقصیر امثال نبوی است که ریش اش را می زند…

A photo posted by گبرلو محمود (@gabarlo_mahmoud) on

209 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *