site hit counter

درحالی که مردم عادی خانه‌ها، ماشین‌ها و عمرمشان را بیمه می‌کنند، افراد مشهور دارایی‌های دیگری نیز برای بیمه کردن دارند.

از حنجره های پرقدرت و صداهای زیبا گرفته، تا ساق پا و حتی لبخندهای بسیار گران‌قیمت.به عنوان مثال، اگر برای صدای «باس» (نام مستعار خواننده معروف، بروس اسپرینگستین)، یا پای دیوید بکهام و یا لبخند جولیا رابرتز اتفاقی بیفتد، خیالشان راحت است که دست خالی نمی‌مانند.

همه ما توانایی هایی داریم که برایمان ارزشمند هستند. اگر جراح باشید، به پنجه‌های طلایی‌تان، اگر عکاس باشید، به چشم‌های تیزبین‌تان و اگر فوتبالیست باشید، به حرکت پاهایتان برای کسب درآمد نیازمندید. این ستارگان نیز به خاطر صدا، زیبایی، تکنیک، سرعت یا فریبندگی خود مشهور شده و میلیون‌ها دلار درآمد دارند. بنابراین حفاظت از آنها چندان دور از ذهن نیست کنند چرا که اگر به خاطر آن ویژگی ها نبود امروز انقدرها مشهور و ثروتمند نبودند.

بیمه یکی از آن چیزهایی است که بهتر است داشته باشیم اما به آن نیاز پیدا نکنیم تا اینکه نداشته باشیم. بیمه خانه و ماشین و عمر در میان مردم عادی طی سالیان از ضرر و زیان‌های بسیار جلوگیری یا آنها را جبران کرده ‌است اما اگر از مشاهیر باشید و درآمد و دارایی‌های خاص داشته باشید، طبیعی است که نیازها و شروط بیمه‌تان نیز فرق داشته باشد.

 

در لیستی این لیست، مشاهیری حضور دارند که اعضای بدن یا دارایی‌های قابل ارائه و نمایششان را بیمه کرده‌اند.

  1. بیمه در برابر تظاهرات تایلند

thailand-alt

کشور تایلند یکی از مقاصد پرطرفدار میان گردشگران جهان است. اما این کشور زیبا و پر‌جذبه اوضاع داخلی چندان آرامی ندارد. شرایط می‌تواند ناآرام شود و تظاهرات خیابانی ممکن است به درگیری بکشد. به همین خاطر، دولت تایلند برای تشویق گردشگران برای سفر به این کشور، برای هر نفر به مبلغ ۱۰ هزار دلار بیمه در نظر گرفته است تا اگر توریست‌ها در تظاهرات خیابانی آسیب دیدند، دلشان به این مبلغ نه‌چندان اندک خوش باشد. مقامات می‌گویند این سیاست به خاطر جلب رضایت توریست‌هایی در نظر گرفته شده که از رفتن به تایلند می‌ترسیدند.

۲٫ بن تورپین

ben-turpin-07

در گذشته و در زمان فیلم‌های صامت، بازیگران برای خنداندن مردم باید زحمت بیشتری می‌کشیدند. یک دیالوگ کوتاه خنده‌دار کافی نبود بیشتر به این دلیل که بیننده‌ها باید دیالوگ‌ها را می‌خواندند و این از تاثیر ماجرا می‌کاست. البته اگر مردم دلشان می‌خواست اصلاً چیزی بخوانند، در خانه‌های خود می‌ماندند و کتیبه و تخته پاره یا هرچیز را که آن زمان‌ها برای نوشتن استفاده می‌شد می‌خواندند. از جایی که آن زمان چارلی چاپلین با سبیلی که در آینده آن را هیتلری خواندند، مردم را به قدر کافی می‌خنداند، دیگر ستاره فیلم‌های صامت، بن تورپین، تصمیم گرفت چشم‌های چپ را ابزار خنده کند. در سال ۱۹۰۷، صرفاً دیدن مردی با چشمان منحرف یا به اصطلاح چپ، به تنهایی می‌توانست تماشاچی‌های فیلم را به خنده بیندازد.تورپین هم که به خوبی ملتفت بود محبوبیت فیلم‌های صامت طنزش را مدیون چشم‌های چپش است، تصمیم گرفت آنها را بیمه کند. سیاست بیمه‌ای این‌گونه بود که اگر احیاناً و به هر نحوی چشم‌هایش عادی شد، بیمه به ارزش ۲۵ هزار دلار به او غرامت بپردازد.اما در مواجهه با این شروط عجیب بیمه، این سوال به ذهن می‌رسد که آیا ارزشش را داشته؟ البته که داشته، کمترین دلیل آن نیز این بوده که به بن بیچاره کمک کرده سلامت عقلش را حفظ کند و نگران چشم‌هایش نباشد. بنابر گفته‌های دوستانش آنقدر نگران بوده که چشم‌هایش صاف شوند که هربار به سرش ضربه می‌خورده، سریع در آینه نگاه می‌کرده که نکند انحراف چشم‌هایش برطرف شده باشد.

۳٫ جیمی دورانته

jimmy-durante-4

دورانته کمدین، ابتدا یک آوازه‌خوان بود اما آنقدر درباره دماغ یا به قول خودش «صدماغش» لطیفه ساخت که خیلی زود همان بینی تبدیل شد به علامت تجاری‌اش. به همین خاطر در دهه ۴۰ تصمیم گرفت بینی مشهورش را بیمه کند. ارزش این بیمه ۵۰ هزار دلار بود.جیمز فرانسیس دورانته، بازیگر، کمدین، خواننده و پیانیست مشهور آمریکایی بود. طرز صحبت کردن منقطع، بازی با زبان، آهنگ‌ها و البته دماغ بزرگش او را به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های آمریکا بین دهه‌های ۲۰ تا ۷۰ میلادی تبدیل کرده بود. طنزهایی که درباره دماغ خودش می‌ساخت و آن را به اصطلاح انگلیسی «اِشناز» (صدماغ) خطاب می‌کرد، باعث شد این کلمه تبدیل به اسم مستعارش شود. این بینی معروف ارزش بیمه ۵۰ هزارتایی را داشت.

۴٫ مِرو هیوز

1086299_891

مرو هیوز و سبیل گرانقیمتش هم از آن تصاویری است که آدم را ناگهان به خنده وا می‌دارد. اگر در کشوری زندگی کنید که در آن ورزش کریکت مرسوم است، شاید آن را بشناسید.هیوز در زمان اوجش که در تیم ملی کریکت استرالیا بازی می‌کرد، پشت لبش را به قیمت ۳۷۰ هزار دلار بیمه کرده بود، البته دلارها از نوع استرالیایی بودند که اگر به دلار آمریکا تبدیل کنیم، مقدارش به قدر چشمگیر کاهش می‌یابد.ارزشش را داشت؟ صد البته! هیچ‌کس بدون ضمانت، این همه زحمت و دقت و مراقبت را صرف همسایه پایینی دماغ نمی‌کند؛ آن هم با آن عظمت. البته به عنوان توپ‌انداز دست راست تیم ملی کریکت اصولاً باید دست راستش را بیمه می‌کرد. اما این احتمال وجود دارد که هیوز قدرت خارق‌العاده‌اش در توپ‌زنی را از سبیل افسانه‌ای خود می‌گیرد. که در این صورت به نظر می‌رسد بهترین سرمایه‌گذاری را کرده و هیچ انتخاب دیگری نمی‌توانسته او را از زیان احتمالی در زندگی حرفه‌ای نجات دهد.

۵٫ ایگان رونای

article-1286363-0002c57b000001f4-108_468x345

رونای، منتقد غذای بریتانیایی هم ارزنده‌ترین دارایی خود یعنی غدد چشایی‌اش را به قیمت ۴۰۰ هزار دلار بیمه کرده‌ است. احتمالاً منتقد غذا بودن یکی از بهترین مشاغل دنیا باشد اما اگر یک بال کبابی یا هر چیز دیگر خیلی تندی بخورند، این خطر وجود دارد که غدد چشایی‌شان آسیب دیده یا حتی از کار بیفتد و این اتفاق برای منتقد غذا به معنای خاتمه زندگی حرفه‌ای است. به همین خاطر بیمه ایگان رونای به نظر ارزشش را داشته باشد.

۶٫ کیت ریچاردز

keef_mojocover-770

گیتاریست اول و بنیانگذار گروه مشهور «رولینگ استونز» دست‌های هنرمندش را به ارزش ۶ /۱ میلیون دلار بیمه کرده که البته دلایلش نیز واضح است. او در مصاحبه‌ای با نشان دادن دستانش گفته بود «اینها سرمایه من هستند.» برخی مدعی شده بودند که ریچاردز تنها انگشت میانی‌اش را بیمه کرده که از آن در نواختن بهره زیادی می‌برد. البته احتمال کمی وجود دارد که ریچاردز بین انگشتان دست‌هایش تا این میزان تبعیض قائل شده باشد.ریچاردز به خوبی می‌داند چه چیزی او را به جایگاه امروزی‌اش رسانده ‌است. البته دستانش، به همین خاطر نیز بوده که این گیتاریست نابغه در موسسه بیمه «لوید» لندن، دستانش را به مبلغ ۶ /۱ میلیون دلار بیمه کرده است. بیمه شامل هر دودست ریچاردز می‌شود، دستانی که او را تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین گیتاریست‌های دنیا و تاریخ کرده است.

۷٫ تروی پولاملو

maxresdefault

این بازیکن معروف فوتبال آمریکایی را می‌توان مردی با موهای میلیون‌دلاری نیز نامید. او نمونه خوبی از مشاهیر است که عضوی از او توسط شخص سوم بیمه‌شده. طول طره موهای مواج و بلندش که در هنگام دویدن پشتش پرواز می‌کند و از زیر کلاهش بیرون زده، تقریباً یک متر است. برند معروف شامپوی «هد اند شولدرز» موهای تروی را به قیمت یک میلیون دلار بیمه کرده است. بیمه از طریق موسسه لویدز لندن انجام شد که البته شروط بیمه را افشا نکرده و هنوز نمی‌دانیم باید چه بلایی سر موهای تروی بیاید تا او یک میلیون دلار به جیب بزند.این گیسوان مواج و بلند اقلاً یک بار به ضرر پولاملو تمام شده است. در سال ۲۰۰۶، حریفش از تیم مقابل بر روی تروی تکل کرد و موهایش را کشید. تروی پولاملو می‌گوید موهایش را به گرامیداشت پیشینه ساموآیی‌اش بلند نگه می‌دارد.

۸٫ مانوئل نویر

download

دروازه‌بان بایرن مونیخ اگر بهترین دروازه‌بان دنیا نباشد، یکی از بهترین‌هاست و افتخارات زیادی کسب کرده. شماره یک تیم بایرن مونیخ در صعود تیمش در لیگ آلمان تاثیر بسزایی داشته است و در طول مدتی که او دروازه این تیم را حراست می‌کرده، حتی توانسته‌اند بارها به عنوان قهرمانی لیگ برسند. قهرمانی در جام جهانی برزیل در سال ۲۰۱۴ هم یکی از آن افتخارات بی‌بدیل برای نویر بود که در آن زمان تنها ۲۸ سال داشت.

او در سال ۲۰۱۴ بهترین بازیکن آلمان انتخاب شد و دستکش طلایی جام جهانی را که به بهترین دروازه‌بان مسابقات داده می‌شود نیز از آن خود کرد. اینها تنها گوشه‌ای از موفقیت‌های نویر است و با این همه، مگر می‌شود نخواهد دست‌های توانمندش را در برابر بلایا بیمه کند؟اما بیمه نویر که بنابر ادعای «یاهو اسپورتس» ۳ /۴ میلیون دلار ارزش دارد، هم نویر و هم باشگاه بایرن را در برابر مصدومیت‌های احتمالی به دستان دروازه‌بان جوان حمایت می‌کند. البته شرکت بیمه نویر می‌گوید که در رفتن انگشتان او چیز مهمی نیست.

۹٫ بروس اسپرینگستین

NEW YORK, NY - MARCH 28: Bruce Springsteen performs with The E Street Band at Madison Square Garden on March 28, 2016 in New York City. (Photo by Kevin Mazur/WireImage)

خواننده و آهنگساز آمریکایی اهل نیوجرسی به خاطر آهنگ‌های «زاده آمریکا» یا «زاده شده برای فرار» شهرت زیادی کسب کرد. او نیز در موسسه لوید لندن صدای دلنشینش را به قیمت شش میلیون دلار بیمه کرده است. بر اساس گزارش انجمن صنعت ضبط آمریکا، از اسپرینگستین در کل آمریکا بیش از ۶۴ میلیون آهنگ به فروش رفته است که او را تبدیل به پانزدهمین هنرمند پرفروش کل دنیا کرده است.او در سن ۶۷‌سالگی هنوز با قدرت در حرفه‌اش فعال است و در سرتاسر کشور کنسرت‌های زنده برگزار می‌کند. اگر بلایی سر صدای بروس بیاید، او شش میلیون دلار به جیب می‌زند.

۱۰٫ تام جونز

Tom Jones is recovering in hospital after he fell ill and was forced to pull out of a concert in Monaco

شاید بشود گفت عجیب‌ترین مورد این لیست، بیمه موهای سینه تام جونز است، آن هم به قیمت هفت میلیون دلار. جونز که امروزه در سن ۶۷‌سالگی هنوز در لاس‌وگاس آمریکا مشغول خوانندگی است، در ترس زندگی می‌کند. هرچند، بیش از نیم‌قرن با شهرت زندگی کرده و به اندازه کافی در دنیا عیش و نوش کرده است اما از آن واهمه دارد که این همه تنها با یک تصادف ساده (مثلاً آتش گرفتن لباسش) از بین برود و باد هوا شود. البته اگر این آتش‌سوزی به کز خوردن کپه موهای بسیار روی سینه‌اش منجر شود.به خاطر همین هم بود که برای طیب خاطر، موهای سینه‌اش را به قیمت هفت میلیون دلار بیمه کرده است. حدس می‌زنیم این هفت میلیون معادل هزینه‌ای است که در صورت افتادن اتفاقی ناگوار برای موهای گرانبها، بتواند آنها را از نو بکارد. تام جونز فوق‌العاده است و در این موضوع و استعدادش شکی نیست؛ به همین خاطر است که به تمسخر گرفتنش کار بسیار سختی است. اما بیمه کردن موی سینه؟ بدون تردید یکی از ابلهانه‌ترین کارهایی است که انسانی در طول تاریخ انجام داده است. قطعاً دلایل زیادی برای محبوبیت تام جونز وجود دارد و لیست بلند‌بالایی از فضایلش می‌توان تهیه کرد، اما موی سینه یکی از آنها نیست. شخصیتی کاریزماتیک و البته تلی از پول دارد و البته به میزان کافی اعتماد به نفس که بتواند با موهای سینه‌اش در عکس‌های تبلیغاتی ژست بگیرد. در واقع شاید تنها مشخصه تام جونز که خیلی جالب نیست شاید همان سینه پشمالویش باشد. بعید نیست این تصمیم را در دهه ۷۰ در حالی گرفته باشد که حواسش سر جایش نبوده. اگر بخواهیم بگوییم بهتر بود تام جونز کدام دارایی‌اش را بیمه کند، جواب این بود که «هر چیزی جز موی سینه»! قطعاً بهتر بود همان سنت دیرینه بیمه صدا را ادامه می‌داد یا اصلاً پاهایش را ضمانت می‌کرد.

۱۱٫ کن داد

mainmediasizefile_typeimage_publishtrue__image

سخت می‌توان تصور کرد که صاحب این دندان‌ها، روزگاری از لحاظ شهرت با گروه بیتل‌ها رقابت می‌کرد. هرچند به احتمال زیاد پوسترهای زیادی از کن داد روی دیوار اتاق‌های نوجوانان نصب نشده بود، اما به هر حال این کمدین انگلیسی که امروز ۸۹ سال دارد، روزگاری از محبوبیت بسیاری برخوردار بود. کن داد خنده‌دار بود و بخش بزرگی از آن را نیز مدیون دندان‌هایش بود. اما او برای خنداندن لزوماً نیازی به گفتن لطیفه یا بازی نداشت. همین که مردم چهره او با آرایش خاص موهایش و دندان‌هایش را می‌دیدند به خنده می‌افتادند.شاید اگر ما بودیم یا همان‌طور که خیلی از ستاره‌های هالیوود این کار را کردند، از ثروتی که از شهرت به دست می‌آوردیم، برای درست و صاف کردن دندان‌هایمان استفاده می‌کردیم. اما کن این کار را نکرد؛ در عوض آنها را به قیمت ۵ /۷ میلیون دلار بیمه کرد!

۱۲- دنیل کریگ

daniel-craig

بازیگر خوش‌قیافه انگلیسی که جدیدترین چهره شخصیت محبوب سینمایی به نام «جیمز باند یا ۰۰۷» را زنده می‌کند و در آخرین فیلم جیمز باند به نام اسکای‌فال نیز نقش‌آفرینی کرده است. البته کریگ سومین بار بود که جیمز باندبازی در‌می‌آورد. اما کریگ فقط به خاطر جذابیتش بدنش را بیمه نکرد بلکه او بسیاری از بدلکاری‌های نقشش را نیز خودش انجام می‌دهد و قرارداد بیمه ۵ /۹ میلیون‌دلاری‌اش او را در برابر صدمات احتمالی محافظت می‌کند و به نظر منطقی می‌رسد چرا که احتمال دارد باز هم در فیلم‌های جیمز باند بازی کند.

۱۳٫ ایکر کاسیاس

iker-casillas-es-uno-de-los-referentes-del-oporto_95225

نام یکی دیگر از بهترین دروازه‌بان‌های جهان نیز در این لیست به چشم می‌خورد. البته بیمه دستان کاسیاس نیز همانند همتای آلمانی‌اش کاملاً بجاست. بنابر ادعای ((سی بی اس (CBS)))، دیوار آجری اسپانیایی، ایکر کاسیاس در سال ۲۰۰۷ دست‌هایش را به ارزش ۵ /۷ میلیون یورو معادل ۱۰ میلیون دلار بیمه کرده است. شروط قرارداد کاسیاس، او را در برابر صدمات احتمالی به دستش، چه در داخل و چه در خارج زمین، محافظت می‌کند. او یک بار هم در لفافه گفته بود که مهم نیست کجای بدنش و چگونه آسیب ببیند، او تظاهر خواهد کرد که دستش است. او هم‌اکنون نیز در سن ۳۵ سالگی دروازه‌بان قابلی برای تیم کنونی‌اش، پورتو است و تا دو سال پیش هم در رئال مادرید می‌درخشید.

۱۴٫ مارک مک‌گوایر

063000 Mark 01 CNY AP File PHOTO 2000 St. Louis Cardinals' Mark McGwire salutes after hitting his 28th home run of the season in the first inning against the Los Angeles Dodgers on Saturday, June 24, 2000, in St. Louis. (AP Photo/Mary Butkus)

بسته به آنکه چقدر از هورمون آستروئید خوشتان بیاید، می‌توان حدس زد مارک مک‌گوایر را دوست دارید یا خیر. در آمریکا که این‌گونه است. به این ستاره اسبق بیس‌بال، لقب «مک گنده» را داده‌اند. خیلی وقت پیش، در سال ۱۹۹۸ وقتی مارک سعی داشت رکورد مسابقات را بشکند، در همان اثنی تصمیم گرفت ساق‌های یغور پایش را نیز ۱۲ میلیون دلار بیمه کند، زیرا آن زمان ساقش مصدوم شده و اعصابش را خرد کرده بود.البته مارک مک‌گوایر به جز استعدادش در بازی بیس‌بال به دلیل استفاده کاملاً قانونی‌اش! از هورمون آندروستندیون (یکی از هورمون‌هایی که در فوق کلیه تشکیل شده و به تستوسترون تبدیل می‌شود) مشهور است. بخشی از بندهای قرارداد او توسط بیمه‌گرهای موسسه لویدز نوشته شده و مک‌گوایر را ملزم می‌کند که از داروهای خاصی استفاده کند. یکی از این داروها، آندروستندیون بود که البته اکنون در کل لیگ بیس‌بال ممنوع است و مورد انتقاد شدیدی قرار گرفته ‌است.

۱۵٫  فرناندو آلونسو

1458061391663

قهرمان اسپانیایی دو دوره مسابقات فرمول یک، فرناندو آلونسو هم انگشتان شست دو دستش را در سال ۲۰۱۰ در یکی از بانک‌های اسپانیا بیمه کرد. آن زمان تازه راننده تیم فراری شده بود و بانک اسپانیایی «سانتاندِر» هم داشت برنامه بیمه جدیدی را آغاز می‌کرد و از این راننده موفق به عنوان یکی از سخنگوهای اصلی‌اش استفاده کرد.اگر طرفدار اتومبیلرانی و مسابقات نیستید، باید به شما بگوییم که انگشتان شست برای راننده فرمول یک اهمیت شگرفی دارد چرا که کنترل بخش عظیمی از ماشین بر عهده آن است. در سال ۲۰۱۰، آلونسو تصمیم گرفت شست‌هایش را به قیمت حدوداً ۱۰ میلیون یورو بیمه کند که معادل دلاری آن می‌شود ۳ /۱۳ میلیون دلار. بانک سانتاندر هم آن زمان به این دلیل از آلونسو استفاده کرد که یکی از حامیان مالی (اسپانسر) فراری بود.

۱۶٫  راد استوارت

rod-stewart-homepage-slider

در میان خواننده‌ها بیمه کردن صدا مرسوم است. صدای راد استوارت به قیمت ۵ /۱۵ میلیون دلار بیمه‌شده که از هنجره شش میلیون‌دلاری بروس اسپرینگستین به مراتب قیمتی‌تر است. صدای استوارت هم در موسسه لوید لندن بیمه‌ شده؛

همان‌جایی که زیباترین لبخند هالیوود، لبخند جولیا رابرتز، و صدای باب دیلن را بیمه کرده است.

۱۷٫  جولیا رابرتز

julia

روی لبخند جولیا رابرتز نمی‌شود قیمت گذاشت. از همان لحظه اول که جولیا رابرتز را در فیلم «زن زیبا» دیدیم، مشخص بود که لبخند او میلیون‌دلاری است، اما چند میلیون؟ رابرتز یکی از گران‌ترین بازیگران زن دنیا از لحاظ دستمزد و دارای معروف‌ترین و زیباترین لبخند هالیوود است.

رابرتز نه دندان‌هایش، بلکه لبخندش را به ارزش ۳۰ میلیون دلار بیمه کرده است.رابرتز لبخند ایده‌آلی دارد که نیازمند داشتن دندان‌های ایده‌آل است. رنگ دندان‌های او سفید طبیعی است، بین دندان‌هایش فاصله نیست، هنگام لبخند دندان‌های پیشینش به میزان کافی نمایان است و دندان‌های عقب پوشیده است، آنها در یک ردیف و صاف هستند و لثه‌های سالمی دارد.

۱۸٫مایکل فلتلی

LONDON - APRIL 18: Michael Flatley and his Lord Of The Dance company perform his latest dance and theatrical spectacular 'Celtic Tiger' about the history of the Irish people, at Wembley Arena on April 18, 2006 in London, England. The production had its world premiere in Hungary in July 2005, and was followed by the UK premiere in Sheffield last year. (Photo by Jo Hale/Getty Images)

عضلات عقب رانش «نابود» و ستون فقراتش له شده است. تمام مدت با درد زندگی می‌کند، البته در کاخ بیست اتاق‌خوابه‌اش در ایرلند. مایکل فلتلی اعجوبه تاریخی در رقص است. او را به لقب «سلطان رقص» می‌شناسند که نام یکی از اجراهایش بود.

اکنون دیگر مایکل کفش‌های رقصش را آویزان کرده اما روزگاری پاهای شدیداً چابک فلتلی تقریباً ۵۰ میلیون دلار ارزش داشت. خودش می‌گوید دیگر آنقدر قیمت ندارد زیرا به سختی می‌توان کسی را پیدا کرد که پاهای آسیب‌دیده‌اش را بیمه کند. او بارها رکورد خودش را در رقص پا (step) شکسته است و با بیش از ۳۵ ضربه در ثانیه رکورددار جهان است.

۱۹٫  کریستیانو رونالدو

0393288001463260456_filepicker

بعید است کسی از این قرارداد تعجب کند. مهم‌ترین دارایی مهاجم رئال مادرید و کاپیتان تیم ملی پرتغال بدون تردید پاهایش است.

مبلغ این بیمه هم یکی از گران‌ترین بیمه‌های تاریخ محسوب می‌شود. باشگاه رئال مادرید برای ستاره‌اش بیمه‌ای به ارزش بیش از ۱۰۳ میلیون یورو معادل تقریباً ۱۱۰ میلیون دلار در نظر گرفته است که در صورت بروز هرگونه مصدومیت در پاها، به او خسارت می‌پردازد.هرچند رونالدو هم مانند بسیاری ستاره‌های دیگر فوتبال تقریباً به همان اندازه از اسپانسرها و تبلیغات درآمد دارد که از فوتبال بازی کردن. اما در هر حال، بیمه بیش از میلیون یورویی پاهایش همه را تحت تاثیر قرار داد.

۲۰٫  دیوید بکهام

MUST CREDIT SPECIAL PRICE APPLIES. RESTRICTIONS APPLY. British footballing star turned fashion icon David Beckham.

این اسم را می‌شود هم در لیست ستاره‌های فوتبال نشاند و هم در دسته ستاره‌های عرصه مد. فوق ستاره بریتانیایی، دیوید بکهام پاهای طلایی‌اش را بحق و به ارزش ۱۰۰ میلیون پوند انگلیس بیمه کرده بود.

استعداد بکهام در فوتبال و البته ظاهر جذابش بر کسی پوشیده نیست. او حتی زمانی که در حرفه فوتبال در اوج بود از جانب برندهای مختلف مورد تقاضای شدید بود و علتش علاوه بر شهرت و ظاهر جذابش، محبوبیت شدید او بین تمام مردم و به خصوص خانم‌ها بود.بیمه بکهام در ابتدا تنها پاهایش را به ارزش ۱۰۰ میلیون پوند، معادل مبلغ بیش از ۱۲۴ میلیون دلار پوشش می‌داد اما وقتی بعد از خداحافظی از فوتبال تازه به طور حرفه‌ای‌تر وارد عرصه مد شد، تصمیم گرفت بیمه‌اش را نیز به کل بدن گسترش دهد.بندی در این قرارداد وجود داشت که بیمه را ملزم می‌کرد در صورتی که بکهام به هر نحوی از ترکیب مناسب خارج شده و از ریخت بیفتد، می‌تواند خسارت دریافت کند و بنابر ادعای «دیلی فاننس»، قیمت آن به ۱۹۵ میلیون دلار می‌رسد.

 

اولین کسی که بیمه اعضای بدن را به ایران آورد چه کسی است؟

سالار عقیلی

pic-18452-1447656053

کمتر از یک ماه پیش، در تاریخ دوم آبان‌ماه سال جاری و در آستانه هشتاد و یکمین سالگرد تاسیس بیمه ایران، این شرکت بیمه تصمیم گرفت حنجره خواننده محبوب کشور را به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان بیمه کند. در قرارداد بیمه عقیلی، در بند شروط آمده است که بیمه در صورت بروز هرگونه بیماری و آسیب به حنجره سالار عقیلی به صورتی که نتواند فعالیت حرفه‌ای خود را ادامه دهد، ملزم به پرداخت این مبلغ به اوست. مدت بیمه عقیلی فعلاً یک سال است.او در مراسمی که بیمه‌نامه را دریافت کرد، ضمن تشکر از بیمه ایران، آرزو کرد که این اتفاق با او متوقف نشود و هنرمندان دیگر نیز بتوانند از این امکانات در آینده استفاده کنند.

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.