هرآنچه باید درباره تمرکز بدانید – معرفی کتاب " تمرکز "

0073442

“تمركز” نام كتابی است از نويسنده و روانشناس معروف آمريكايی دانيل گلمن، كه توسط انتشارات پندار‌تابان و با ترجمه حميدرضا بلوچ روانه بازار كتاب شده است.

گلمن با كتاب “هوش عاطفی” خود فروش بی‌نظيری در ايران و شهرت گسترده‌ای در سراسر جهان پيدا كرد. “هوش محيط زيستي” و “هوش اجتماعی” از دیگر آثار این نویسنده است.

او در اين كتاب به مبحث توجه و تمركز در زندگی می‌پردازد و پرداختن به اين موضوع را بسيار مهم می‌داند. در جايی از كتاب به نقل از “ريچارد ديويدسون” تمركز را يكی از توانايی‌های اساسی زندگی می‌داند كه ما را در ميان آشفتگی‌های دنيای درونمان، روابطمان با ديگران و همچنين ساير چالش‌های ديگری كه در زندگی پيش رويمان قرار می‌گيرد، به جلو هدايت می‌كند.

گلمن، معتقد است كه تمام قابليت‌های دروني ما مانند خودآگاهی، همدلی و دیگر توانایی ها، باعث موفقيت يا شكست خواهند بود و تمام اين قابليت‌ها را منتهی به سه شاخه اصلی می‌داند كه عبارت است از تمركز بر خود‏، تمركز بر ديگری و تمركز بر دنيای بيرونی. او موفقيت در زندگی را وابسته به تقويت اين سه شاخه می‌داند. نويسنده در اين كتاب اميدوار است نقش مهم تمركز در زندگی را برای مخاطبش آشكار سازد و با ارائه راهنمايی‌هايی به تقويت آن كمك كند.

در بخشی از کتاب آمده است: ((توجه و تمرکز همانند یک عضله هستند و هرچقدر از آن‌ها بیشتر استفاده شود قوی‌تر می‌شوند و اگر کم کار باشند دچار ضعف می‌شوند.))نویسنده این کتاب را در هفت فصل، آناتومی توجه، خودآگاهی، خواندن احساس دیگران، تصویر کلی تر، عملکرد هوشمندانه، مدیری با تمرکز بالا و تصویر بزرگ به نگارش درآورده است.

كتاب “تمركز” نوشته دانيل گلمن، به ترجمه حميدرضا بلوچ، در ۲۸۰ صفحه و قطع رقعي با تيراژ يك هزار و ۱۰۰ نسخه به ارزش ۲۷ هزار تومان توسط انتشارات پندار‌تابان منتشر شده است.

 

278 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *