صحبت های وزیر ارشاد در جشن شب چله

سید رضا صالحی امیری در جشن شب چله نشریه چلچراغ که روزجمعه درکتابخانه ملی برگزار شد افزود: نشاط صرفا خندیدن نیست بلکه رضایت درونی انسان ها نسبت به شرایط پیرامونی آنان است.
وی اظهار کرد: مشکلات حال حاضر به دلیل نبودن نشاط در جامعه است و اگر آینده ای ایده آل در نظر داریم باید نسل با نشاطی را تربیت کنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: اگر از من سوال شود تجربه ۳۵ سال خویش را در جمهوری اسلامی بیان کنم خواهم گفت جامعه امروز ما بیش از هر زمان دیگری به اخلاق، معرفت، فضیلت، انسانیت، همگرایی و همدردی نیاز دارد و بقای جامعه وابسته به مسائل اخلاقی است. البته ما در دولت این اصول را سرلوحه کار خود قرار دادیم و برای گسترش آن تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست.
صالحی امیری با اشاره به سی امین سالگرد شهدای عملیات کربلای ۴ در چنین روزی عنوان کرد: بسیجیان متعلق به همه آحاد جامعه هستند و به هیچ گروه و نهادی ارتباط ندارند.
وی افزود: بسیجیان با صلابت برای دفاع از وطن و شرافت ملت ایران جنگیدند و تمام ملت، جوانان و هنرمندان و بزرگان کشور قدر آنان را می دانند.
وزیر ارشاد به خرسندی خود از آغاز این جشن با تجلیل از بسیجیان ۸ سال دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: جامعه بزرگ رزمندگان، ایثارگران و خانواده شهدا متعلق به همه ملت ایران هستند و آغاز این جشن و جشنواره با افرادی که تمام تاریخ به آنها وامدار است موجب مسرت و خوشحالی است.
در ادامه صالحی امیری به همراه نرگس آبیار کارگردان فیلم سینمایی نفس از سه تن از بازماندگان عملیات کربلای ۴ با اهدای نشان ایثار تجلیل کردند.

150 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *