آرشیو فیلم های سینمایی وزارت ارشاد دیجیتالی می شوند

سیدرضا صالحی امیری عصر سه شنبه، هفتم دی ماه، با حضور در سازمان سینمایی از بخش های مختلف این سازمان دیدن کرد.
در این بازدید که حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را همراهی می کرد، با توضیحات ارائه شده در جریان روند فعالیت های این سازمان قرار گرفت.
صالحی امیری در ادامه با حضور در بخش های فیلمخانه ملی ایران و آرشیو نگاتیو، پس از ارائه توضیحات توسط کارشناس این بخش، سوالاتی را مطرح کرد.

بازدید وزیر ارشاد از آرشیو فیلمهای این وزارتخانه
بازدید وزیر ارشاد از آرشیو فیلمهای این وزارتخانه
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نحوه آرشیو عظیم اسناد کتابخانه ملی و تجربه خوب این آرشیو بصورت اسکن و دیجیتالی و استفاده دیگران از جمله سازمان اوقاف و امور خیریه، این نوع آرشیو کردن اسناد را جامع و کامل عنوان کرد.
صالحی امیری همچنین با توجه به توضیحات ارائه شده و حجم عظیم آرشیو فیلم های سینمایی در فیلمخانه و آرشیو نگاتیو، بر اسکن و دیجیتالی کردن فیلم های موجود سازمان سینمایی تاکید کرد.
به گفته صالحی امیری، با دیجیتالی کردن و اسکن فیلم ها، دسترسی و نحوه نگهداری و ارائه خدمات بهتر و در اسرع وقت انجام خواهد شد.
آرشیو نگاتیو کنونی وزارت ارشاد اسلامی
آرشیو نگاتیو کنونی وزارت ارشاد اسلامی

وی همچنین بر تجهیز و ایمن سازی آرشیو فیلم های سینمایی بویژه در مقابل حوادث طبیعی، حریق و سیستم هوا و دمای مناسب محیط نیز تاکید کرد.
صالحی امیری، با توجه به حساسیت نگاتیو فیلم های موجود، بهترین زمان را برای هرگونه تغییر و جابجایی برای اقدامات فوق در این آرشیو، سه ماهه زمستان دانست.
بازدید از لابراتوار، سالن ظهور نگاتیو، روابط عمومی، نمایشگاه ماشین آلات و تجهیزات سینمایی سالهای گذشته و دیدار و گفت وگو با شماری از کارکنان، نشست با مسئولان سازمان سینمایی از دیگر برنامه های بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از این سازمان بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را در این بازدید محمد مهدی حیدریان مشاور عالی وزیر، امین عارف نیا مشاور و مدیر کل حوزه وزراتی، علی اصغر کاراندیش معاون مدیریت و منابع انسانی و جمعی از مدیران این وزارتخانه همراهی می کردند.

229 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *