هشیاری عاطفی در بزرگسالان : کتابی که فقط بزرگسالان باید بخوانند

كتاب ” هشیاری عاطفی در بزرگسالان ” اثری است که با گردآوری و ترجمه حميدرضا بلوچ توسط انتشارات آينده درخشان منتشر شده است.

در این كتاب آمده است که هشياری عاطفی ريشه‌ ای عمیق در رفتار، هيجانات، روابط فردی و اجتماعی ما دارد و تقويت این مهارت‌ها موجب می شود تا نه تنها خودمان در فعاليت‌های فردی و اجتماعی موفق‌تر عمل كنيم ، بلکه به ديگران نیز كمك كنيم تا در زندگی و شغل خود سازنده‌تر باشند .

در اين كتاب نظرات و انديشه‌های بيش از ۱۰ محقق و نظريه‌پرداز در زمینه ی هوش عاطفی توسط حميدرضا بلوچ ( مترجم ) گردآوری شده است. وی كه قبل از اين هم آثاری از گلدمن ، پیرامون هوش عاطفی ترجمه كرده بود ، اینبار ما را با هشت مهارت در زمينه‌ هوش عاطفی آشنا می‎كند كه شامل : خود آگاهی (نسبت به عواطف و هيجانات خود)، خود تنظيمي (كنترل و تنظيم احساسات و عواطف خود)، همدلی، كنترل خشم، ايجاد انگيزه در خود، احترام به خود (عزت نفس)، شناخت احساس، عاطفه و هيجان، كنترل و تنظيم روابط خويش با ديگران (مهارت‌های بين فردی) می شود .

اين مهارت‌ها در حقیقت اصولی هستند كه روانشناسان مختلف بر آن‌ها تاكيد دارند و تقويتشان را زمینه ی ايجاد فوايد و ثمرات فراوانی در زندگی ما انسان ها می‌دانند .

كتاب ” هشیاری عاطفی در بزرگسالان ” با گردآوری و ترجمه حميدرضا بلوچ در قالب ۳۲۳ صفحه و در قطع خشتی به بها ۱۷هزار تومان با شمارگان يك هزار و پانصد نسخه از سوی انتشارات آينده درخشان منتشر گردیده است .

112 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *