تحولات رای گیری مردمی جشنواره فیلم فجر | الکترونیکی شدن رای گیری برای بهترین فیلم از نگاه مخاطبان

سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران حائز اهمیت های فروانی است؛ از آنجایی این تندیس با رای مردم به فیلم اهدا می شود، نشانگر این است که فیلم مخاطبان بیشتری را به خود جلب کرده است و صاحبان فیلم را امیدوار می‌کند که فیلم مورد نظر در اکران عمومی نیز با استقبال خوبی روبرو شود.

از طرفی دیگر فیلمی که برنده این سیمرغ می شود در لیست اکران های نوروزی -که از مهمترین اکران های سینمای ایران است-قرار می‌گیرد و همین موضوع به اهمیت این سیمرغ می‌افزاید.untitled

اما امسال، تغییرات چشم‌گیری در سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر در بخش سیمرغ مردمی ،به وجود آمده است.

امسال شیوه سنتی رای گیری و صندوق های جمع آوری رای به شیوه  جدیدی تغییر خواهد کرد. به این شکل که مخاطبان به صورت الکترونیکی(اینترنتی) فیلم مدنظر خود را در یک سایت اعلام کرده و به آن رای خواهند داد.

درمورد جزییات چگونگی روند این رای گیری و همچنین روش های مقابله دربرابر تخلف‌هایی که معمولا در سالهای گذشته صورت میگرفت مطلبی به صورت رسمی بیان نشده است اما طبق اطلاعات به دست آمده، بلیتی که در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد دارای یک شماره شناسه می باشد که این شماره شناسه پس از خرید توسط مخاطب و ورود به سالن سینما فعال می گردد و مخاطبینی که علاقه‌مند به شرکت در رای گیری می‌باشند باورود به سایت مربوط به رای گیری به وسیله شماره شناسه‌ای که روی بلیت آنها درج شده و کدملی خود به فیلم مورد نظرشان رای می دهند.


پوشش اخبار و حواشی سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر: کلیک کنید


نکته مهم در خصوص رای دهی این است که زمان رای دهی به فیلم مورد نظر تنها از زمان آغاز اکران فیلم تا نیمه‌ی همان شب می باشد و پس از آن دیگر رای مربوطه قابل قبول و همچنین قابل ثبت نیز نخواهد بود.

لازم به ذکر است ، محمد حیدری دبیر سی‌و‌پنجمین دوره‌ی جشنواره فیلم‌فجر اعلام کرد که دراین دوره همه‌ی فیلم های رقابتی و غیر رقابتی، که مجموع آنها به ۴۴ فیلم می رسد، می‌توانند در قسمت سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شرکت کنند.

در این بخش برخلاف سالهای گذشته که تنها به یک فیلم تندیس اهدا می شد، به فیلم های دوم و سومین نیز جوایزی اهدا خواهد شد.

131 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *