واکنش هنرمندان و ستارگان به فاجعه آتش سوزی پلاسکو

هنرمندان و ورزشکاران جامعه به عنوان الگوهای فرهنگی در همان صبح وقوع حادثه به طرق مختلف نسبت به فروریختن ساختمان پلاسکو و جان باختن هموطنان عزیزمان ؛اظهار همدردی کردند و این واکنش ها همچنان ادامه دارد.

 

 • پلاسکو
  یک عکس و هزاران درد…

  **پرویز پرستویی: «درود به شرفتان آتش نشانان عاشق و جان بر کف و غیور. تسلیت به خانواده های آتش نشانان عاشق و آرزوی سلامتی برای بازماندگان این صانحه بزرگ و تلخ ».
  سارا خویینی ها: « امروز قلب هزاران مادر با فروریختن ساختمان پلاسکو فرو ریخت. مادرانی که فرزندانشان شیر مردان آتشنشان بودند».
  **علی دایی : «حرفی برای گفتن نیست. برای قهرمانان واقعی وطن، دعا کنید»
  **مهتاب کرامتی: «۳۰ دی عزای ملی. ساختمون پلاسکو.بازار کویتی ها. آدم هاش با زندگی هاشون. آتش نشان های با عشق. غصه و تسلیت».
  **محمد علی کشاورز: «این عزیزان را که می‌بینم، امید در جانم جوانه می‌زند. اینکه هنوز آدم‌هایی هستند که چشم‌شان را روی ناملایمات می‌بندند و جان‌شان را در مشت‌شان می‌گیرند و ایثار را مشق می‌کنند. کاش کسی اسم آتش‌نشان‌ها را به جان‌فشان‌ تغییر دهد. ای کاش حواسمان بیشتر به قدیمی‌ترین برج تهران بود تا در آستانه پنجاه و سه سالگی‌اش شاهد سوختن و فروپاشی آن نبودیم و سهم مان از نفس‌های آخر این برج فیلم گرفتن با موبایلمان نبود. شاید اگر تنها یکی، دو نفر قید فیلم گرفتن از این فاجعه تلخ را می‌زدند، مسیر امداد رسانی برای یک ماشین و نجات جان انسانی هموارتر می‌گشت. همیشه حضور در صحنه بهترین کار نیست. گاهی باید صحنه را به دست اهل فن داد تا آنها بتوانند کنترل اوضاع را به دست بگیرند. در کنار آتشنشانهای جان فشان قلبم برای کسبه‌ای می‌تپد که دو ماه مانده به شب عید جلوی چشمشان اندوخته‌هایشان بر باد رفت. نکند در میان این شلوغی آنها را از یاد ببریم. »

 • **افسانه چهره آزاد: «خدایا با این فاجعه دردناک چه کنیم؟»
 • **نیکی کریمی : «تاسف. تاسف .تاسف»
 • **شبنم مقدمی: « داغ بزرگی است بر دل تهران. داغی بر دل وطن. کدام واژه تسلای این غم؟»
 • **رامبد جوان: «آتش نشانی شغل نیست. عشق است» به مراکز اهدای خون بروید.
 • **رضا کیانیان: «شهادت آتشنشان های هم میهن مان و فاجعه فروریختن ساختمان تجاری پلاسکو را به  همه خانواده های داغدیده و هموطنانم تسلیت می گویم»
 • **علی کریمی خطاب به آتش نشانان: « کاش یک ذره از شجاعت و شهامت شما را ما داشتیم»
 • **لادن طاباطبایی: «غیر از دعا در این شرایط از دست ما کاری بر نمی آید. بسیار مضطرب و ناراحتم. خدایا کمک کن»
 • **پریناز ایزدیار خطاب به آتش نشانان فداکار: « لعنت به تهران بی تو»
 • photo_2017-01-19_15-22-18**نیوشا ضیغمی: «چه کسی پاسخگوی خانواده این عزیزان خواهد بود؟»
 • **مهناز افشار: «واژه مناسبی برای بیان درد و غمی که الان وجودم رو گرفته نمی شناسم»
 • **محمدرضا گلزار با درج صفحه سیاه: « فقط تسلیت»
  ساختمان پلاسکو تهران ساعت هفت و ۵۹ دقیقه صبح امروز دچارآتش سوزی شد و در ساعت ۱۱:۳۰ به دلیل گسترش وسرایت آتش سوزی به صورت عمودی فروریخت.

ساختمان پلاسکو، ساختمانی در ضلع شرقی چهار راه استانبول تهران بود و از آن به‌عنوان اولین ساختمان مرتفع و مُدرن ایران یاد می‌شد.این ساختمان که در سال ۱۳۳۹ ساخته شده بود پس از ۵۶ سال، در روز پنج‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ بر اثر آتش‌سوزی فرو ریخت و ۵۹۰ واحد تجاری در آن نابود شد.

245 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *