مدونا : " جدیدا این فکر مزخرف به ذهنم آمده که کاخ سفید را بفرستم هوا "

rs_768x1024-170122134205-634.Madonna-Womens-March-Washington-DC-2.kg.012217
سخنرانی مدونا در جنبش اعتراضی زنان علیه ترامپ | ۲fasl.com

مدونا با حضورش در راهپیمایی زنان ، در اعتراض به آغاز دوره ی ریاست جمهوری ترامپ ، همه را شگفت زده کرد . او در سخنرانی اش در ابتدای این تجمع در واشینگتون ، از عصبانیت خود گفت و اظهار داشت که : ” در این انتخابات خوبی پیروز نشد …ولی در انتها خوبی پیروز است ”

او روبروی جمعیت قرار گرفت و گفت : ” ای مردم ، آیا هنوز بیدارید ؟! مطمئنید ؟! صدای مرا می شنوید ؟! آیا آماده اید که دنیا را تکان دهید ؟! به انقلاب ما خوش آمدید ، به مقاومت ما و امتناع ما ، به عنوان یک زن که نمی خواهد این عصر جدید ظلم و ستم را بپذیرد خوش آمدید . جایی که نه تنها زنان بلکه تمام این مردم در خطر اند . جایی که متفاوت بودن ممکن است یک جرم واقعی به حساب می آید . در این لحظه ی تاریک و دلهره آور …….. ما مردم لعنتی باید بیدار شویم.”

مدونا که در زمان کمپین انتخاباتی ترامپ ، رقیب سخنرانی های او بود اضهار داشت که این تظاهرات ، آغاز یک تغییر بزرگ و یک انقلاب است . وی تا حدی عصبانی بود که سخنرانی اش با ناسزا نیز همراه شد : ” بیایید با هم ، قدم در دل این تاریکی بگذاریم ، و با هر قدم بدانیم و نشان دهیم که نمی ترسیم ، تنها نیستیم ، و عقب نخواهیم نشست . اینکه قدرت در اتحاد نهفته است و هیچ چیز و هیچ کس ، نمی تواند جلوی همبستگی قد علم کند . و خطاب به مخالفان ما که گفته اند این راهپیمایی ها فایده ای ندارد و چیزی تغییر نمی کند می گویم لعنت به شما …..لعنت …..به…. شما ! این راهپیمایی ، نشانگر این است تغییر می خواهیم ، تغییراتی که نیازمند فداکاری است . ”

وی با عصبانیت گفت : ” بله ….عصبانی هستم …..دیگر نمیتوانم این خشم را نشان ندهم ….بله …. جدیدا این فکر مزخرف به ذهنم آمده که کاخ سفید را بفرستم هوا ….ولی می دانم که این چیزی را تغییر نخواهد داد ….ما نباید در نا امیدی فرو رویم . ” سپس چند آهنگ اجرا کرد که به گفته ی خودش ” اختصاصی DT ( Donald Trump ) ” بودند و گفت که حرف D در DT می تواند معنی دیگری داشته باشد که به بنا به دلایلی از گفتن آن کلمه معذوریم .

البته این اولین اجرای او در مخالفت با ترامپ نبود . وی قبلا هم در زمان انتخابات یک اجرای بداهه و بدون آمادگی داشت و مردم را به رای دادن به هیلاری کلینتون تشویق کرد .

در ادامه می توانید ویدیوی سخنرانی مدونا در این تجمع را در دوفصل تماشا کنید:

151 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *