گپ و گفتی خواندنی با رضا کیانیان | آقای جدیدی در مورد جایگاه و مسئولیت‌هایتان پاسخ‌‌گو باشید

عکس رضا کیانیان این روزها در سطح شهر در تبلیغات یک دمنوش گیاهی در بیلبوردهای شهر خودنمایی می‌کند؛این بازیگر در پاسخ به منبع خبری در خصوص دلایل خود برای پذیرش این گونه تبلیغات این‌طور گفت:
این روند در میان بازیگران در جهان مرسوم است و چیز غریبی نیست! بعضی بازیگران،کالای را که به شخصیت اجتماعی شان نزدیک‌تر هست را تبلیغ می‌کنند، مثلا یک تبلیغی هست درباره قهوه که آل‌پاچینو آن را تبلیغ می‌کند؛ آل پاچینو یک بازیگری است که کافه نشین است و قهوه خور! بنابراین این تبلیغ خیلی به او می‌نشیند.

او در ادامه اضافه کرد: در این سال‌ها چندین شرکت به من پیشنهاد کردند که برای آن‌ها تبلیغ کنم اما هیچ کدام از آن‌ها تا به حال با شخصیت اجتماعی من جور نبوده است، اما این تبلیغ اخیر با شخصیت اجتماعی‌ام و برندی که از خودم ساختم، جور است.

رضا کیانیان در توضیح دلایل‌اش برای پذیرش این تبلیغ گفت:من در عین حال که فعال محیط زیست هستم، فعال اجتماعی هم هستم و برای مسائل شهروندی‌ و سلامتی دغدغه دارم.
او در ادامه صحبت های خود مطرح کرد: این شرکت محصولات متنوعی چون قهوه، چای و… دارد اما من فقط برای دمنوش مثلثی آن تبلیغ کردم و دلیلی قانع‌کننده برای خودم داشتم که اجازه دادم عکس‌ام را بر روی بیلبوردها بگذارند چون محصولی ست؛ «صددرصد ایرانی، صددرصد طبیعی» در تبلیغ این محصول هم به “تولید داخلی کمک می‌کنم” و هم محصولی را تبلیغ می‌کنم که طبیعی است و هیچ افزودنی ندارد بنابراین برای سلامتی خوب است.

کیانیان در این خصوص اشاره کرد:
بعد از آن یک دوره‌ای وزارت ارشاد، اجازه نداد بازیگران تبلیغ بکنند تا دوباره شرایط فراهم شد و بازیگرانی چون بهرام رادان، محمدرضا گلزار و… این کار را انجام دادند و من از همان مقطع موافق بودم که این کار باید انجام شود.

این هنرمند که دغدغه‌های اجتماعی دارد با بیان اینکه “سرمایه قاعدتاً کار می‌آفریند بنابراین ما نباید با سرمایه‌داران بد باشیم” ادامه داد: سرمایه‌دار اگر نباشد کار نیست، من با دزدی و کلاه‌برداری  مخالفم. یعنی پول‌هایی که بدون تولید و زحمت جابه‌جا می‌شوند و جیب مردمی خالی می‌شود تا جیب اقلیتی پر شود. ولی سرمایه‌داری که یک کارخانه درست می‌کند و به‌واسطه‌ی آن چندین نفر سرکار می‌روند و چندین خانواده به رفاه می‌رسند، که بد نیست.

726798_277

رضا کیانیان در بخش پایانی این گفت‌وگو در پاسخ به سؤالی جنجالی مبنی بر اینکه اخیر یکی از اعضاء شورای شهر تهران  (عباس جدیدی) درباره‌ی واکنش شما به حادثه پلاسکو، اظهار نظری را مطرح کرده است، نظرتان درباره‌ی این اظهارات چیست؟

رضا کیانیان پاسخ داد: آقای جدیدی!، علی‌رغم اینکه صحبت‌های شما را برخی به طنز گرفتند ولی من منظور شما را خوب فهمیدم. شما می‌خواهید بگویید من که بازیگر هستم، چه ربطی دارد که درباره مسائل شهری و شهرنشینی صحبت کنم؟
قاعدتاً من شهروند تهران هستم و بر اساس حقوق شهروندی هم می‌خواهم و هم می‌توانم در مورد مسائل شهری صحبت کنم.

این هنرمند در ادامه گفت:
آقای عباس جدیدی به شما رأی داده شده، من نه، بخشی از شهروندان، شما را انتخاب کردند تا بروید پیگیر مسائل شهری باشید و کاری بکنید که اوضاع شهر ما بهتر شود پس در نتیجه از شما انتظار داریم، وقتی فاجعه پلاسکو پیش آمد، بیایید و توضیح بدهید، بیایید بگویید ما چه کارهایی کرده بودیم و چه کارهایی را نکرده بودیم و اگر نکردید عذرخواهی کنید و اگر کردید، توضیح بدهید.
اما ما تاکنون از شورای شهر هیچ توضیحی نشنیدیم، فقط آمدند و گفته‌اند ما قبلاً گفته بودیم که این گونه است؛ باشد گفته بودید ولی وقتی می‌دانستید این‌قدر خطرناک است چرا پیگیری نکردید چرا شهردار را موظف نکردید چرا به مجلس نبردید و چرا آن را علنی نکردید و ….. فقط گفته بودید! شما وظیفه‌تان این نیست که فقط بگویید، شما وظیفه‌تان این است که کار انجام بدهید و پیگیری کنید. به هر حال آقای جدیدی! از شما می‌خواهم با این که از من دلخورید، اما بیایید و توضیح بدهید که چه کاری برای شهر انجام داده‌اید و توضیح بدهد با تخصصی که دارید چه کارهایی برای بهتر شدن اوضاع این شهر کرده‌اید؟!

رضا کیانیان با اشاره به برخی اظهارات مطرح شده،گفت: به تازگی از من خواسته‌اید هر سناریویی را که دست من دادند اجرا نکنم. به شما می‌گویم.شخصیت من در دنیای سینما ،دقیقا همین طور است! در انتخاب‌هایم سختگیر هم هستم، بروید و تحقیق کنید. اما اگر منظورتان دنیای سیاست و سناریوهای سیاسی ست! باید ثابت کنید که به من سناریو داده می‌شود و سند داشته باشد که از کجا و از طرف چه کسانی! چون این تهمت است و قابلیت پیگیری دارد.

این هنرمند در پایان مطرح کرد: آقای جدیدی! فرافکنی نکنید! یعنی به جای این که به من نصیحت کنید! در مورد جایگاه و مسئولیت‌هایتان جوابگو باشید. توپ در زمین شماست! شهر آسیب دیده. نه فقط با ریزش ساختمان پلاسکو. با هوای آلوده، با پارازیت‌های گوناگون، با ترافیک، با گسترش بی رویه، با کودکان کار. با کارتن خوابی، با کمبود فضاهای ورزشی و فرهنگی،
با رشد بیکاری، با رشد سرطان…باز هم بشمارم؟!
شما باید جوابگوی این معضلات باشید! و در قبال رأی که به شما داده شده و حقوق موقعیتی که به دست آورده‌اید کار کنید
و پاسخگو باشید. و مواظب کلماتی که به کار می‌برید باشید. شما نماینده مردم و عضو شورای ابر شهر تهران هستید!
به جای نصیحت به من و همکاران محترم من  آن هم با ادبیاتی که ما متوجه نمی‌شویم، وظیفه‌تان را انجام دهید.
شما برای نصیحت کردن انتخاب نشده‌اید!

204 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *