حمایت فیلم اولی‌ها از یکدیگر ، اتفاقی تازه در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر

تعدادی از فیلم اولی‌ها حاضر در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر با همدیگر قرار گذاشتند که در ایام برگزاری جشنواره از آثار یکدیگر حمایت کنند.

طبق گزارشات ، محمد حمزه‌ای کارگردان فیلم سینمایی «آذر» که با این اثر در بخش مسابقه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد ضمن اشاره به حضور قابل توجه کارگردانان فیلم اول در این دوره از جشنواره ، گفت : ” روز گذشته هشتم بهمن ماه نشست کوتاهی با حضور فیلمسازان فیلم اول که در بخش سودای سیمرغ سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور دارند در محل باشگاه فیلم سوره برگزار شد که در این جلسه فیلمسازان ضمن معارفه خود درباره چگونگی و سختی‌های ساخت فیلم اول در سینمای ایران صحبت کرده و به تبادل نظر پرداختند. “2354877

وی همچنین اظهار داشت : ” یکی از مهمترین مواردی که در این جلسه مطرح شد، حمایت فیلمسازان جوان از آثار یکدیگر بود که در همین راستا تصمیم گرفته شد تا در نمایش اول فیلم هایمان در برج میلاد در سالن حضور داشته باشیم و فیلم های یکدیگر را ببینیم. علاوه بر آن با توجه به اینکه یک فیلمساز جوان در کنار یک فیلمساز پیشکسوت و دارای تجربه تعریف می شود، تصمیم گرفتیم که هرکدام از فیلمسازان جوان به فراخور علاقه خود، فیلم اول خود را به یک فیلمساز پیشکسوت و مورد علاقه تقدیم کند. ”

حمزه‌ای ادامه داد : ” همچنین قرار است تا هر کارگردان برای اکران فیلم کارگردان دیگر یادداشتی بنویسد. نکته‌ای که لازم است بدان اشاره کنم این است که دوستانی که اولین اثر سینمایی آنها در بخش چشم انداز (غیررقابتی) شرکت کرده نیز می توانند در این مسیر به ما بپیوندند. ”

سپس توضیح داد : ” هدف از این برنامه، نشان دادن این است که سینما یک کار جمعی است و در سینما هیچ کسی جای کسی را نگرفته است و قرار نیست نسلی از فیلمسازان در جشنواره حضور پیدا کنند و نسل دیگر را عقب بزنند. مقصود ما این است که در طول برگزاری جشن سینمای ایران در یک فضای قابل احترام فیلم های یکدیگر را ببینیم و به هم انرژی بدهیم. ”

حمزه ای در پایان گفت : ” کاوه صباغ‌زاده، محمد غفاری، رقیه توکلی، کاظم ملایی، محمدرضا خردمندان، ابراهیم ایرج زاد، مرتضی‌علی عباس‌میرزایی، مصطفی سلطانی، منیره قیدی، حسین کندری، مریم دوستی، اصغر یوسفی نژاد و من افرادی هستیم که این تصمیم را بین خود نهایی کرده ایم. “

117 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *