آلن دلون ریاست مراسم جوایز سزار را نپذیرفت

 

« آلن دلون » بازیگر مشهور فرانسوی در مصاحبه‌ای که با روزنامه «فیگارو» داشت شایعات ریاستش بر مراسم « جوایز سزار فرانسه » را رد کرد و گفت: در حمایت از « رومن پولانسکی » ریاست این جوایز سینمایی را نخواهد پذیرفت.

پس از این که مسئولان جوایز سینمایی سزار از « رومن پولانسکی »، کارگردان کهنه‌کار لهستانی درخواست کردند تا ریاست افتخاری این جوایز سینمایی را بر عهده بگیرد، گروه‌های حمایت از حقوق زنان در فرانسه خواستار تحریم این رویداد سینمایی شدند، چرا که « پولانسکی » متهم به تجاوز به دختری ۱۳ ساله در سال ۱۹۷۷ در لس‌آنجلس است و تحت پیگرد قانونی آمریکا قرار دارد.

 گروه‌های فمینیست‌های فرانسه از اقدام آکادمی فیلم فرانسه به شدت خشمگین شدند و آن را شرم‌آور خواندند و از مردم خواستند همزمان با برگزاری مراسم جوایز سزار در چهارم فوریه، در محوطه بیرونی محل برگزاری این رویداد سینمایی دست به تجمع اعتراضی بزنند.
« پولانسکی » بعد از این اعتراضات شدید ناگزیر شد از ریاست جوایز سزار فرانسه کناره‌گیری کند.
سزار
آلن دلون در نقش « سزار » – آستریکس ۲۰۰۸
پس از کناره‌گیری « پولانسکی »، « آنوشکا دلون » دختر « آلن دلون » در یک پست اینستاگرامی با انتشار عکسی از پدرش در در نقش سزار در فیلم « آستریکس » (۲۰۰۸) پیشنهاد داد پدرش ریاست جوایز سزار را بر عهده گیرد اما این موضوع با واکنش « آلن دلون » رو به‌رو شد، وی هرگونه حضور در این نهاد سینمایی را رد کرد.
200 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *