با سلبریتی های مسلمان آشنا شوید |هنرمندان مسلمان مشهور جهان

در سراسر دنیا ، چهره های سرشناس زیادی وجود دارند که با اینکه شما نمی دانید و یا حتی انتظارش را ندارید ، مسلمان هستند . در مطلب پیش رو سلبریتی هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که از شنیدن مسلمان بودنشان متعجب خواهید شد . همچنین صحبت های آنها را در اینمورد بازگو خواهیم کرد :

مسلمان 1

کمیل نانجیانی ( Kumail Nanjiani ) ، بازیگر و کمدین :

” مردم واقعا تصویر درستی از یک مسلمان در ذهن خود ندارند . هنگامی که مردم به اسلام فکر می کنند ، تصاویر خاصی در ذهن خود می بینند ………. آنها تعصب و خرافه پرستی می بینند … شما می توانید یک فرد مسیحی قدیمی یا یک فرد یهودی غیر مذهبی را در ذهن خود تصور کنید ، اما واقعا هیچ تصویری از یک فرد مسلمان معمولی و غیر افراطی وجود ندارد . ”

دکتر آز ( Dr. Mehmet Öz ) :مسلمان 2

” من با هویت مسلمان خود مشکلات زیادی داشتم ، به عنوان یک ترک، که در امریکا بزرگ می شد آن هم با والدینی که یکی این طرف دیوار مذهبی بود و دیگری آن طرف ، مشکلات فراوان بود ؛ و البته امریکا به وضوح از پس زمینه سکولار حمایت می کرد . اینطور شد که من بیشتر و بیشتر به سمت یخش روحانی مذهب کشیده شدم ، و نه جنبه شرعی دین است ”

آصف مندوی ( Aasif Mandvi ) ، کمدین و خبرنگار :مسلمان 3

“مردم از مسلمانان می ترسند ،…. در حالی که ۷۰٪ از آمریکایی ها توسط آمریکایی های دیگر با اسلحه کشته می شوند ، نه توسط تروریست های خارجی . آنوقت ما سفید پوستان اسلحه به دست را خارج از کشور نگه نمی داریم ! به جایش پناهندگان اهل سوریه را خارج از کشور نگه می داریم ! خیلی آسان است بگویم ، خوب ، اینها مسلمانان هستند ،این خشونت بخشی از دین آنهاست و ما آن را درک نمی کنیم . هر زمان که خشونت رخ می دهد و مسبب آن یک مرد با پوست قهوه ای و یا یک مسلمان است ، آن را به تروریسم نسبت می دهند ، اما زمانی که سفید پوست باشد ، آن را فقط یک شخص دیوانه می دانند که پدر و مادر و کودکی خوبی نداشته است . ”

زین مالک ( Zayn Malik ) ، نوازنده و موسیقی دان :مسلمان 4

” ممکن است زمانی بیاید که من احساس کنم چیزی دارم که در مورد یک موضوع خاص بگویم ، و به اندازه کافی نیز اطلاعات دقیق در مورد آن دارم تا به کسی توهین نشود ، اما متاسفانه در این دور و زمانه ، سخت است که چیزی بگویید و به کسی توهین نشود ! من نمی خواهم آتش بیار معرکه باشم یا نمک روی زخم کسی بپاشم . خودتان می دانید که این کار خود به خود انجام می شود . اصلا لازم نیست چیزی بگویم . همه چیز گویاست …. می گذارم همانطور گویا بماند ”

ماهرشالا علی ( Mahershala Ali ) بازیگر :مسلمان 6

او از تجربه و احساسش پس از دیدن یک مسجد میگوید : ” وقتی صدای نماز و دعا را شنیدم …. بدنم به طرز عجیبی واکنش نشان داد … یک واکنش قوی ! … گریه کردم ! …یک هفته بعد از خواب که بیدار شدم با خودم گفتم باید بروم مسجد …. حلاصه آن روز ، روز تغییر من بود . ”

آیس کیوب ( Ice Cube ) رپر ، بازیگر و تهیه کننده :مسلمان 7

” من خودم را یک مسلمان معمولی می دانم ، چرا که فقط من هستم و خدا . شما می دانید که من با انجام مراسم ها و سنت ها و رفتن به مسجد و امثال آن کلا میانه ی خوبی ندارم . برای همین آنها را انجام نمی دهم . ”

اِیکان ( Akon ) رپر، تهیه کننده و بازیگر :مسلمان 8

” من یک مسلمان متولد شدم ، در حال حاضر در موقعیتی نیستم که بخواهم در مورد کسی قضاوت کنم و انتظار دارم کسی هم در مورد من قضاوت نکند ، اما مهم نیست چه تصمیمی می گیرید فقط در آن خوب باشید و کار دست را انجام دهید. چون در پایان روز، خداوند ناظر است و او از آنچه قلب است با خبر است . ”

دی جی خالد ( DJ Khaled ) ، تهیه کننده و دی جی :مسلمان 9

” من آرامش را پیدا کردم …. عشق را پیدا کردم … وحدت و همبستگی را یافتم و دوست دارم دیگران هم این احساس مرا تجریه کنند “

352 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *