ابراز نگرانی "علیرضا داوود نژاد"، کارگردان فیلم "فِراری"، برای نسل جوان

نشست نقد و بررسی فیلم “فِراری” ساخته “علیرضا داوود نژاد” در چهارمین شب سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در برج میلاد با حضور عوامل این فیلم و اصحاب رسانه برگزار شد.

داوود نژاد اظهارکرد: ” نادر، حاج آقا و شخص پشت تلفن در این فیلم همه رزمنده بودند و شرایط کنونی اطرافشان برای آنها غم انگیز بود. ” فِراری یک فیلم اجتماعی است که ۹۰ درصد آن در تهران و بقیه آن در شمال کشور جلوی دوربین رفته است. این فیلم با رویکرد آسیب شناسی جامعه، قشرهای مختلف، عوامل خودشیفتگی کاذب و عدم تناسب زندگی بین طیف های متفاوت، با قهرمان فیلم، “گلنار” ، به دل شهر می زند.neshast-ferari-2

“گلنار” برای رسیدن به هدف خود در حالی که ۱۸ سال بیشتر ندارد با واقعیت های امروز روبرو می شود. او به تهران می آید تا با ماشین فراری ۸ میلیاردی عکس یادگاری بگیرد. نقش گلنار را “ترلان پروانه” بازی می کند و “محسن تنابنده” در نقش یک راننده آژانس او را در اتفاقات قصه همراهی می کند.
“تنابنده” بازیگر این فیلم گفت: ” کار کردن من با “داوود نژاد” پروسه ای طولانی دارد، انتخاب وی در مورد بازیگر اینگونه است که باید احساس خوبی نسبت به بازیگر داشته باشد. ”

وی درباره استفاده از لهجه قمی در این فیلم گفت: ” این پیشنهاد خود داوودنژاد بود که لهجه شهرستانی نزدیک به تهرانی به بازیگر کمک می کند. ” تنابنده در مورد بازی نقش نادر در این فیلم گفت: ” چون پیشنهاد هیجان انگیزی بود، پذیرفتم. “neshast-ferari-14

در این نشست که با توجه به نزدیکی به زمان آغاز فیلم “سوفی و دیوانه” در ساعت ۲۳ خیلی کوتاه برگزار شد، ترلان پروانه، رضا داوودنژاد و سیما تیرانداز (بازیگر)، محمودکلاری (فیلم‌بردار)، جهانگیر کوثری (تهیه کننده)، پرویز آبنار (صدا بردار) و حسن حسندوست (تدوینگر) حضور داشتند.
سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در روزهای ۹ تا ۲۱ بهمن ماه جاری در تهران و ۳۰ استان کشور برگزار می شود.

119 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *