روز چهارم جشنواره فیلم فجر چگونه گذشت؟ | نگاهی بر فیلم سینمایی کوپال

از چهاردهم بهمن، بخش استانی جشنواره فیلم فجر شروع خواهد شد. این اتفاق به طور گسترده قرار است در ۳۰ استان کشور برگزار شود و ۱۶ فیلم منتخب به اکران در خواهند آمد. برای مثال کشور فرانسه و جشنواره کن را در نظر بگیرید که در شهر کن برگزار می‌شود و فیلم‌ها در هیچ شهر دیگری پخش نمی‌شوند اما مشخصاً آن جشنواره تخصصی است و بی شک علاقه‌مند به این هنر از شهر ها و کشور های دیگر خود را به کن میٰ‌رسانند. اما این قضیه در ایران کمی متفاوت است.در ایران با جمعیت شلوغ پایتخت نه امکان پذیرا شدن مخاطبین از شهرهای دیگر وجود دارد و نه بردن جشنواره به شهری کم جمعیت‌تر که کیفیت سینماها و امکانات تهران را داشته باشد. پس منطقی این است که برای حفظ علاقه مخاطبین در شهرستان فیلم‌ها اکران همزمان در ایران داشته باشند. در بین شهرستان‌ها نیز شیراز هر سال به طور همزمان اکران جشنواره را داشته با ۲۲ فیلم در ۱۰ روز اکران رکورددار است. در این شهر از ۱۶ام تا ۲۶ام بهمن ماه هر روز ۴ سانس و دو فیلم به نمایش درخواهد آمد.index

نگاهی بر فیلم سینمایی “کوپال”:
بازیگر محبوب ، لوون هفتوان که در چند سال اخیر بسیار پرکار بوده و امسال در فیلم کوپال ساخته کاظم مولایی ایفای نقش کرده است.اما به گفته بسیاری بازی او چنگی به دل نمی‌زند.جالب اینجاست که نازنین فراهانی نیز بسیار ضعیف‌تر از دیگر آثار خود ایفای نقش کرده است اما این تنها برخی  نکات منفی فیلم کوپال است.
کارگردانی ابتدایی و خسته کننده، نبود ایده دراماتیک در ساختار فیلمنامه، کند بودن داستان و ابتدایی بودن ایده اولیه و تدوین با ریتم کند بی مورد یک فیلم خواب‌آور را نتیجه می‌دهد. اگر به خاطر فکرهای پریشان خوابتان نمی‌برد شک نکنید که جلوی کوپال نمی‌توانید مقاومت کنید. کسانی که در سینما خوابشان نمی‌برد همراه خود خوراکی به اندازه کافی و گوشی‌های مجهز به اینترنت و شبکات اجتماعی ببرند چون جز فیلمبرداری متفاوت فیلم که معلوم نیست با چه هدفی صورت پذیرفته هیچ چیز جذابی در فیلم وجود ندارد و تا به حال بدترین فیلم جشنواره بوده است.


پوشش اختصاصی اخبار و حواشی جشنواره فیلم فجر ۳۵کلیک کنید


 

119 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *