نیم نگاهی بر ششمین روز جشنواره فیلم فجر

به گزارش دوفصل به نقل از منبع خبری ، درگذشت ناگهانی زنده یاد حسن جوهرچی که مصادف با ششمین روز جشنواره فیلم فجر بود، هنرمندان و حاضران در کاخ جشنواره را هم مانند سایر افراد حیرت زده کرد.
به دنبال این اتفاق محمد حیدری دبیر جشنواره هم سریعاً پیام تسلیت خود را منتشر کرد و بهروز غریب پور مدیر اجرایی کاخ جشنواره نیز پیش از اکران فیلم “خوب بد جلف”  پیمان قاسم خانی به روی صحنه رفت و یاد او را گرامی داشت.
خبرنگاران و اهالی رسانه‌ها هم پیش از آغاز نشست اولین فیلم سینمایی اکران شده در روز ششم جشنواره از جای برخاستند و با ذکر فاتحه‌ای ارادت خود را به این بازیگر مطرح سینما و تلویزیون  ابراز کردند.


پوشش اختصاصی اخبار و حواشی جشنواره فیلم فجر ۳۵کلیک کنید


در ادامه، پس از نمایش فیلم اولی “آذر” به کارگردانی محمد حمزه‌ای و تهیه کنندگی نیکی کریمی، نوبت به  اکران دومین فیلم سینمایی محمد حسین مهدویان با نامماجرای نیمروز ” رسید که شلوغ‌ترین سانس نمایش فیلم در روز ششم جشنواره بود. این فیلم که روایتگر برهه‌ای از تاریخ سیاسی ایران و ماجرای منافقین در اوایل دهه شصت است، تعدادی از رجال سیاسی را به برج میلاد کشاند تا به تماشای آن بنشینند. سید حسن قاضی زاده هاشم وزیر بهداشت، حجت السلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری و محمدباقر قالیباف شهردار از تماشاگران این فیلم بودند.
وزیر بهداشت که تا امروز یکی از فیلم بین‌های پر و پا قرص جشنواره سی و پنج بوده است در مصاحبه‌ای از به تصویر کشیدن سیگار در فیلم‌های جشنواره انتقاد کرده و گفته از میان شش فیلمی که تاکنون دیده آن چه اسباب تأسف بوده، این است که سیگار در آنها زیاد نشان داده شده است.
ابراهیم حاتمی کیا پس از دیدن فیلم جدید محمد حسین مهدویان، او را در آغوش کشید و  برای ساخت چنین فیلمی به این کارگردان تبریک گفت. او گفت که از دیدن «ماجرای نیمروز» واقعاً لذت برده است. البته  مسعود فراستی منتقد سخت‌گیر سینمای ایران هم ایرانماجرای نیمروز” را فیلم بدی ندانسته و گفته که مهدویان جوان با استعدادی است!


پوشش اختصاصی اخبار و حواشی جشنواره فیلم فجر ۳۵کلیک کنید


 

149 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *