فیلم تئاتر «مخاطب خاص» اثری از علی شمس منتشر شد | یادبودی از استاد سمندریان

نمایش «مخاطب خاص»به کارگردانی علی شمس و به عنوان شصت و هشتمین نمایش منتشر شده مجموعه مرکز موسیقی بتهوون است.«مخاطب خاص»به دوره ای از زندگی حمید سمندریان می پردازد که امکان فعالیت دانشگاهی و اجرای تئاتر نداشت.او در این دوران رستورانی باز کرده بود و با همسر و شاگردانش آن را اداره میکرد.

CinemanegarPhoto-HamidSamandarian02حمید سمندریان در ۹ اردیبهشت سال ۱۳۱۰ در تهران زاده شد. کار تئاتر را همزمان با درس دبیرستان آغاز کرد. او در کلاس‌های تئاتر و هنرپیشگی حسین خیرخواه، شباویز و نصرت کریمی شرکت کرد که زیر نظر عبدالحسین نوشین اداره می‌شد. سمندریان همچنین ویلون می‌نواخت و از شاگردان محمود ذوالفنون، برادر بزرگتر جلال ذوالفنون، بود. او خود دربارهٔ این دوران و گرایش خود به تئاتر می‌گوید:

من از اول با خودم شرط کرده بودم هر طوری شده تئاتری بشوم. حتی این‌جا شاگرد ویولن آقای ذوالفنون بودم. وقتی ایشان می‌دید من کلاس حسین خیرخواه هم می‌روم، به من می‌گفت برو آن‌جا. این‌جا توی کلاس ویولن وقتت تلف می‌شود. می‌گفت من نمی‌خواهم روی علاقه‌ات حرف بزنم اما این پرش «آرشه» که به تو گفتم، باید یک هفته وقت بگذاری تا خوب یاد بگیری. نیا این‌جا و وقتت را تلف نکن. من هم آمدم خانه و یک شب گریه کردم و دیگر نرفتم. رفتم کلاس حسین خیرخواه. تئاتر را ترجیح دادم. حمید سمندریان استاد و کارگردان عرصه نمایش در تیرماه١٣٩١ از بین ما رفت و این اجرا براى یادبود وى در تریاى تئاتر شهر اجراشده بود.

فیلم تئاتر «مخاطب خاص» را می‌توانید از فروشگاه‌های عرضه محصولات فرهنگى، موسیقى و کتاب‌فروشی‌ها تهیه کنید و یا براى اطلاعات بیشتر، سفارش و ارسال به تهران و شهرستان با مرکز موسیقى بتهوون تماس بگیرید.

129 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *