اکران فروشنده در میدان ترافالگار لندن!

همان طور که قبل‌تر صادق خان ، شهردار مسلمان لندن چند هفته پیش قول داده بود، امشب و تنها چند ساعت قبل‌تر از آغاز مراسم اسکار میدان ترافالگار لندن پذیرای حدود ده هزار نفر شد تا با هم و در اعلام همبستگی با اصغر فرهادی کارگردان ایرانی به تماشای آخرین فیلم او بنشینند.
طبق آخرین خبرها و به نقل از تصاویر دریافتی توسط دوفصل دریافتی، میدان ترافالگار برای اکران فیلم «فروشنده» مملو از جمعیت شد و شهردار لندن هم در مراسم حضور یافت.
“فروشنده” یکی از پنج نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم خارجی زبان در اسکار ۲۰۱۷ است و باید با چهار فیلم دیگر برای دریافت این فیلم رقابت کند. این درحالی است که قرار بود طبق عادت فرهادی هم در این مراسم شرکت کند اما این کارگردان در اعتراض به رفتار نژادپرستانه دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور از رفتن به این مراسم انصراف داد.

این حرکت فرهادی با حمایت بی سابقه اهالی سینما و سینما دوستان در سراسر جهان مواجه شد که یکی از همین حمایت ها اکران ده هزار نفری فیلم «فروشنده» در یکی از اصلی ترین میادین شهر لندن است که به همت صادق خان شهردار مسلمان این شهر اتفاق افتاده است. مایک لی کارگردان برجسته انگلیسی که از حامیان برگزاری این نمایش بود، پیش از روی پرده رفتن فیلم در حمایت از اصغر فرهادی برای حضار صحبت کرد.

در انتها تصویری از اکران پرشور فروشنده در میدان ترافالگار لندن را مشاهده می‌کنید:

image_13951208943_c5me2yfwgai0mwp

 

156 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *