ریچارد هموند از مرگ نجات یافت | مجری گرندتور در یک قدمی مرگ

طبق معمول، تصویربرداری گرندتور در نقاط مختلف جهان انجام می‌شود و این‌ بار مجریان معروف آن در کشور آفریقایی موزامبیک حضور داشتند که تصادف ریچارد هموند، کار گروه را متوقف کرد. شاهدان می‌گویند ضربه آنقدر شدید بوده که هموند را بیهوش کرده است. این حادثه در مکانی رخ داد که فصله‌ی زیادی تا نزدیک‌ترین بیمارستان داشت؛ اما بخت یار این چهره‌ی مشهور بود و او از مرگ نجات یافت.

یکی از شاهدان این اتفاق اینگونه ماجرا را توصیف کرد:

“سرعت ریچارد هموند به هنگام حادثه بسیار زیاد بود و ترس از دست دادن او، همه‌ی ما را فراگرفت. اگر جراحات او جدی بودند، فاصله زیاد گروه با مکان‌های درمانی کار را بسیار سخت می‌کرد؛ چرا که امکانات محلی بسیار ابتدایی بودند. هرچند مجریان این برنامه همیشه با لبخند در حال اجرای برنامه هستند؛ اما خاطره‌ی تصادف هموند هنوز از ذهن‌ها پاک نشده و اتفاق اخیر همه‌ی ما را در شوک فروبرده است.”

در سال ۲۰۰۶ نیز متاسفانه ریچارد هموند حادثه‌ای بسیار دلهره‌آور تجربه کرد که به‌مراتب شدید‌تر از افتادنش از موتورسیکلت در چند روز پیش بود. او سوار بر یک خودروی مخصوص مسابقات درگ به نام ومپایرجت (Vampire jet dragster)، با سرعت ۴۶۳ کیلومتر بر ساعت دچار سانحه شد و آن‌چنان آسیب دید که دوران نقاهت او چند ماه طول کشید.در آن حادثه، آسیب مغزی هموند به حدی بود که نه‌تنها احتمال مرگ او وجود داشت؛ بلکه پس از گذراندن ۲ هفته در کُما، حافظه‌ی خود را موقتا از دست داد…

Vampire jet dragster
Vampire jet dragster

ریچارد هموند اکنون در سلامت کامل جسمی و روحی قرار دارد و در آخرین مصاحبه‌ی خود اینطورگفت:

“درسته،  من هنگام فیلم‌برداری گرندتور در موزامبیک، از روی موتورسیکلت افتادم. پس از آن سرم بانداژ شد و فکر کنم خیلی خوش شانس بودم و خطری بزرگ از سر گذراندم. این که حادثه دقیقا چگونه اتفاق افتاد، فعلا نمی‌توانم بازگو کنم و احتمالا در هنگام پخش گرندتور سال آینده به آن خواهیم پرداخت. درباره میزان جراحاتی که دارم هم باید بگویم که نیازی نیست از آن‌ها مراقبت ویژه‌ای داشته باشم.”

 

92 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *