با عجیب‌ترین سالن های سینمایی آشنا شوید! | قسمت اول

تماشای فیلمهای سینمایی یکی از تفریحات و سرگرمی های امروز به شمار می‌رود. بسیاری همراه با خانواده‌ و یا دوستان قرارهای خود را در سینما می گذارند و از این طریق وقت خود را به تقریح سالم می گذرانند. برای آن که بتوان یک فیلم را در آرامش و آسایش نگاه کرد، باید به سینمایی مراجعه کرد که امکانات قابل قبول را داشته باشد تا بتواند نیازهای هر فرد را تامین نماید.

مواردی که به آن اشاره شد همیشه در الویت قرار ندارند! گاهی اوقات افراد سالن های فانتزی و خاص را به سینما های لوکس ترجیح می‌دهند. به همین دلیل تعدادی سالن های سینمایی ساخته شده اند که دیدنشان برای هر کسی شگفت انگیز است. قرار است در دوفصل شما را با عجیب‌ترین سالن های سینمایی آشنا کنیم!

۱- سینمای مخصوص کودک در کالیفرنیای جنوبی

سینمایی به صورت زنجیره ای در مکزیک، قصد دارد نخستین سالن ویژه کودکان را به راه بیاندازد! در این جا والدین به تماشای فیلم می پردازند و کودکان نیز بازی می کنند. هر سالن به صورت مجزا به فضای بازی رنگارنگ مجهز شده و برای خردسالان نیز مکانی با حضارهای مخصوص در نظر گرفته شده است.

فکرش را بکنید! سازه های مخصوص بازی ۱۶ متر طول و ۷٫۵ متر عرض دارند و شامل دو سرسره، فنر مخصوص، چرخ و فلک و کیسه های سرگرم کننده پر شده با فوم هستند. اولین و دومین نمونه از این سالن ها، در پیکو ریورا و ویستای کالیفرنیا افتتاح خواهند شد.

۲- سینمای شناور در تنگه مالاکا

سینمای آرچیپلاگو در سال ۲۰۱۲ میلادی توسط شرکت «Film on the Rocks Yao Noi» ساخته شد. برای ساخت این بنا در تنگه مالاکا، از شناورهایی از جنس چوب که با استفاده از تور بهم وصل شده‌اند استفاده شد. این کار با توجه به مهارت داشتن بومی ها انجام گرفت.

معمار سالن سینما که شخص مشهوری نیز است در این رابطه اظهار داشته که قصد او ساخت بنایی با حسی عرفانی، بدون تعهد و چیزی شبیه به چوب روی آب بوده است؛ قطعات ماژولاری که به سستی متصل شده اند و همانند چند جزیره کنار هم، یک مجموعه و سالن را شکل می دهند. شما در حین فیلم دیدن فارغ از هرچیز تنها بر روی سطح آب به این طرف و آن طرف می‌روید…

۳- سالن های سینما به شکل کانتینر

کشور روسیه برای آن که امکانات سرگرمی مناسبی در شهرهای کوچک به وجود بیاورد، در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۰۰ عدد از سینما های کانتینری را به بخش های مختلف فرستاد! کمپانی روسی «Teterin Film» نخستین آن ها را در لیودینوفو واقع در جنوب مسکو افتتاح کرد. و در اثر این پروژه جمعیت کمتر از ۱۰۰ هزار نفری شهر می توانستند امکان دیدن فیلم ها را پیدا کنند.

یک سوم جمعیت کشور روسیه به سالن های سینما دسترسی ندارد؛ بیش از ۶۶۸ شهر و جمعیتی نزدیک به ۵۰ میلیون نفر که تعداد بسیار زیادی محسوب می‌شود.

۴-سالنی با فضای دهه ۵۰ میلادی

این سینما-رستوران ما را به یاد فیلم سینمایی پالپ فیکشن می اندازد و در سال ۱۹۹۱ میلادی در استودیوهای دیزنی در هالیوود (دنیای والت دیزنی) به صورت مجموعه ای از ماشین های دهه ۵۰ ساخته شد.

«Disney Imagineers» در طراحی آن سعی بر این داشت که همه چیز شبیه به حال و هوای آن دوران شود. گارسن ها نیز سعی داشتند همانند افراد خدماتی رستوران های ماشین رو عمل کنند؛ آن هم در حالی که کفش اسکیت پوشیده بودند!

هنگام غذا خوردن نیز فیلم های کلاسیک دهه ۵۰ و ۶۰ مانند «فرانکنشتاین با هیولایی فضایی رو به رو می شود»، «طرح شماره ۹ بیرون از فضا» و «حمله یک زن ۵۰ فوتی» پخش می شد که بسیار جذاب بنظر می‌رسد.

۵-سالن سینما در قایق

این قایق که در رودخانه «ourcq» در یکی از پارک های پاریس قرار گرفته است، از سال ۲۰۰۸ فیلم های هندی و کوتاه پخش می کند!
اینجا به پاتوقی برای کارگردان ها، تهیه کنندگان و نویسندگان تبدیل شده و میهمانی های مختلف در آن برگزار می‌شود. کابین اصلی و رمانتیک قایق، یک اتاق پروژکتور است که از سقف جمع شونده بهره می برد.

 

76 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *