پایان قرارداد مارول استودیو و سونی در ۲۰۱۹ | احتمال خروج مرد عنکبوتی از دنیای سینمایی مارول

ایمی پاسکال در آخرین مصاحبه خود از احتمال خروج مرد عنکبوتی از دنیای سینمایی مارول پس از انتشار دنباله فیلم Spider-Man: Homecoming خبر داد.

هفته قبل، کمپانی مارول استودیو و سونی پیکچرز دومین تریلر فیلم “مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه ” (Spider-Man: Homecoming) را منتشر کردند. چندی قبل، ایمی پاسکال، تهیه کننده این فیلم، اعلام کرده که ممکن است پیتر پارکر برای مدت زیادی از دنیای سینمایی مارول کنار برود و بزودی از آن خارج شود. در سال ۲۰۱۵، مارول استودیو و سونی طی توافقی تصمیم گرفتند تا با همکاری یکدیگر فیلم مستقل مرد عنکبوتی را تولید کنند. طبق این توافق، این شخصیت باید بتواند در دنیای سینمایی مارول حضور یابد. با این وجود، به نظر می‌رسد که تاریخ انقضای این توافق نزدیک است. رئیس سابق کمپانی سونی پیکچرز، ایمی پاسکال، در سخنرانی خود در مراسم سینماکان_که هفته گذشته در لاس وگاس آمریکا برگزار شد_ در اینباره گفت:

” یکی از چیزهایی که به نظر من، در مورد این تجربه شگفت انگیز است، این است که دیگر لازم نیست استودیو شما تصمیم به همکاری با استودیوی دیگری برای ساخت فیلم‌های مشترک بیشتر بگیرد. یعنی ممکن است پس از ساخت دنباله فیلم Spider-Man: Homecoming، دیگر با کمپانی مارول استودیو برای ساخت فیلم مستقل مرد عنکبوتی همکاری نکنیم. ”
با اینکه حرف های پاسکال نمی‌تواند به معنای پایان همکاری مارول و سونی باشد، ولی همانطور که اشاره شد، قرارداد این دو کمپانی برای ساخت فیلم مستقل مرد عنکبوتی در سال ۲۰۱۹ تمام خواهد شد. اما ممکن است بندهایی در این قرارداد وجود داشته باشد که پاسکال در مورد آنها چیزی نمی داند. در حال حاضر، قرارداد مارول با سونی شامل فیلم Spider-Man: Homecoming و دنباله آن، فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی نهایت) و قسمت چهارم و بدون عنوان فیلم انتقام جویان (Avengers) می‌شود. همچنین گفته می‌شود تام هالند برای بازی در قسمت سوم فیلم Spider-Man: Homecoming نیز قرارداد شفاهی دارد.

آذر ماه پارسال، مارول و سونی ساخت دنباله فیلم Spider-Man: Homecoming را برای اکران در تاریخ ۵ جولای ۲۰۱۹ (۱۴ تیر ۱۳۹۸) تایید کردند. کمپانی سونی اخیرا از برنامه خود برای ساخت فیلم‌های فرعی مجموعه مرد عنکبوتی خبر داده است. این کمپانی تا به حال ساخت فیلمی مستقل براساس شخصیت ونوم (Venom)، و ساخت فیلمی براساس دو شخصیت Silver Sabel و Black Cat را به طور رسمی تایید و اعلام کرده است. همچنین، ساخت انیمیشن مرد عنکبوتی با حضور مایلز مورالس نیز فبلا توسط سونی تایید شده است. با این وجود، نکات مبهم زیادی در توافق مارول استودیو با سونی وجود دارد، اما کسی چه می داند …..شاید موفقیت فیلم Spider-Man: Homecoming در گیشه بتواند به گسترش همکاری این دو کمپانی منجر شود.

تام هالند، مایکل کیتون، زندیا، دونالد گلاور، جیکوب باتالون، لورا هریر، تونی ریولوری، تاین دالی، بوکیم وودبین، مریسا تومه و رابرت داونی جونیور از بازیگرانی هستند که در فیلم Spider-Man: Homecoming به ایفای نقش پرداخته‌اند. کارگردانی این فیلم را یان واتس بر عهده داشته و کار نوشتن فیلمنامه این فیلم بر عهده جان فرانسیس دالی و جاناتان گلدشتاین است. کار ساخت و ضبط موسیقی فیلم Spider-Man: Homecoming نیز بر عهده مایکل جاکینو است.

فیلم Spider-Man: Homecoming در ۷ جولای ۲۰۱۷ (۱۶ تیر ۱۳۹۶) به روی پرده‌ی سینما خواهد رفت.

406 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *