حقایقی جالب درباره شخصیت “جیمز باند” که احتمالا نمی‌دانید!

افراد بسیاری به مقوله فیلم و سینما علاقه دارند و آن را دنبال می کنند. حضور شخصیت های محبوب و ابرقهرمانی در هالیوود یکی از پدیده های رایج در این صنعت سینمایی است. از جمله آن ها می توان به بتمن، سوپرمن و مرد عنکبوتی اشاره نمود. یکی دیگر از شخصیت های مشهور که تا به حال در چندین فیلم مورد توجه قرار گرفته، «جیمز باند» است.

فرمانده نیروی دریایی سلطنتی که به عنوان سرویس مخفی بریتانیا فعالیت دارد، در چندین کتاب، فیلم و رمان دیده شده و از محبوبیت زیادی برخوردار است. حتما شما نیز تا به حال برخی فیلم های جیمز باند را مشاهده کرده اید. درباره این شخصیت اطلاعات زیادی منتشر شده، اما مسائلی درباره او و فیلم هایش وجود دارند که کمتر کسی از آن ها آگاهی دارد. در این مقاله به تعدادی از مطالب جالب اشاره میکنیم:


• نقش جیمز باند به بازیگران سرشناس آمریکایی مانند کلینت ایستوود، آدام وست و برت رینولدز پیشنهاد شد، اما هیچ یک از آن ها این پیشنهاد را نپذیرفتند، زیرا آن ها اعتقاد داشتند که تنها یک بازیگر انگلیسی حق دارد این نقش را بازی کند.


• جرج لازنبی کسی که نقش جیمز باند را در فیلم “در خدمت سرویس مخفی ملکه” بازی کرد، قبل از این فیلم اصلا بازیگر نبود. او برای آن که تهیه کننده را تحت تاثیر قرار دهد، کت شلوار پوشید، ساعت رولکس دست کرد و مدل مویی جدید انتخاب نمود تا بتواند وی را برای بازی در نقش متقاعد کند.


• ایان فلمینگ رمان نویس و خبرنگار بریتانیایی، نام یک پرنده شناس آمریکایی را برای شخصیت مورد علاقه اش انتخاب کرد: جیمز باند. وی در این رابطه گفت که قصد داشته کسل کننده ترین نام و شخصیت قابل تصور را برای باند رقم بزند.


• جان اف کندی رئیس جمهور سابق آمریکا یکی از پر و پا قرص ترین طرفداران جیمز باند بود. در ۲۳ نوامبر سال ۱۹۶۳ میلادی – یک روز قبل از ترور او – وی در کاخ سفید به تماشای فیلم “از روسیه با عشق” نشست.


• حتما شما نیز تا به حال این ضرب المثل را شنیده اید که پشت هر مرد موفق یک زن وجود دارد. این مسئله در مورد جیمز باند نیز صدق می کند. “باربارا بروکولی” تهیه کننده فیلم های جیمز باند است. او شخصا بازیگر اصلی و بازیگران زن را انتخاب می کند و حتی گاهی اوقات در داستان نیز دست برده است.


• تفنگی که در فیلم های جیمز باند مورد استفاده قرار گرفت و مشهور شد، «Walther PPK» نام داشت؛ همان اسلحه ای که آدولف هیتلر برای خودکشی استفاده کرده بود.

• در فیلم “پنجه طلایی” محصول سال ۱۹۶۴، زنانی که کنار هواپیما به عنوان خلبان عکس گرفتند، مردانی بودند که خودشان را به شکل زن ها درآورده و کلاه گیس زده بودند.

• در فیلم سال ۱۹۹۷ “فردا هرگز نمی میرد” بیش از ۱۵ بی ام و در تصادف شدیدا آسیب دیدند و از بین رفتند.

• در طول تمرینات تیر اندازی برای فیلم “اسکای فال” ۲۰۱۲، ۲۰۰ هزار عدد مهمات مورد استفاده قرار گرفت. ظاهرا تهیه کنندگان برای ساخت فیلم بودجه هنگفتی در اختیار داشته اند.

• در فیلم “جاسوسی که مرا دوست داشت”، “ریچارد کیل” باید نقش فردی که دندان های آهنین داشت را بازی می کرد. این کار بسیار سخت و دردناک بود و او نمی توانست بیشتر از ۳۰ ثانیه دندان ها را در دهان خود نگه دارد.

• بدلکاری به نام “بیل کامینگ” در فیلم “گلوله آتشین” برای آن که در استخر مملو از کوسه بپرد، ۴۵۰ دلار دریافت کرد.

• ایان فلمینگ خالق شخصیت جیمز باند، داستان هایش را با استفاده از یک ماشین تایپ سلطنتی ساخته شده از طلا می نوشت.

199 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *