web page hit counter

چندی پس از اتمام دومین مناظره نامزدهای انتخاباتی ، وزارت ارشاد طی اطلاعیه‌ای به صحبت‌های یکی از نامزدها که به نظر می‌رسد محمدباقر قالیباف است، واکنش نشان داد و با برشمردن دستاوردهای فرهنگی دولت از او خواست که اطلاعات نادرست به مردم ارائه ندهد.مناظره

در این اطلاعیه اقدام‌های دولت یازدهم در حوزه فرهنگ و هنر این‌گونه توضیح داده شده است : ” خانه سینما پس از سالها تعطیلی ، با پیگیری دولت یازدهم، اهتمام فعالان سینما و دستور مستقیم رئیس جمهوری بازگشایی شد. تعداد سالن های سینما از ۳۰۶ به ۴۲۰ افزایش یافت. میزان فروش سینما از ۲۶میلیارد به ۱۷۰ میلیارد تومان افزایش یافت و سینمای ملی رونق کم نظیری را تجربه کرد که نشان دهنده آشتی مردم با سینما است. دفعات اجرای نمایش از حدود ۶۷ هزار به بیش از ۱۰۲ هزار افزایش یافت و اجرای تئاتر در سالن های کشور ۲۰۰ درصد افزایش یافت. تعداد اجرای صحنه ای موسیقی از ۵۳۰ اجرا در ۹۱، به ۲۳۲۱ اجرا در سال ۹۵ افزایش یافت. ”

در ادامه این اطلاعیه نیز آمده است : ” حال آنکه توسعه فضاهای فرهنگی و هنری از وظایف و تکالیف قانونی شهرداری ها است و شایسته است مدیران شهری از ارایه اطلاعات نادرست به افکار عمومی اجتناب کنند. ”

محمدباقر قالیباف دیروز در مناظره با دیگر نامزدهای ریاست جمهوری رونق سینما و تئاتر را نتیجه اقدامات شهرداری تهران دانست و از واگذاری زمین به خانه تئاتر هم خبر داد که بهزاد فراهانی نیزضمن تکذیب این خبر گفت زمین خانه تئاتر با دستور حسن روحانی به این نهاد صنفی واگذار شده است!

یک بازخورد

دیدگاهی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.