” خوب، بد، جلف ” دومین فیلم پر درآمد تاریخ سینمای ایران

سال گذشته فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی از دهم شهریور ماه در سینماهای کشور به نمایش درآمد. مخاطبان از آخرین ساخته فرهادی به گونه ای استقبال کردند که فروش این فیلم در مدت بسیار کوتاهی به رقم ده میلیارد تومان رسید و سر انجام توانست با فروش بیش از ۱۵ میلیارد تومان به پر درآمد ترین فیلم تاریخ سینمای ایران تبدیل شود. ولی فیلم «گشت۲» با عبور از رکورد «فروشنده» عنوان پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را به خود اختصاص داد و حالا «خوب، بد، جلف» با فروش نزدیک به ۱۶ میلیارد تومان، به دومین فیلم پر درآمد تاریخ سینمای ایران تبدیل شد.

در هفته های اخیر ، فیلم سینمایی «گشت۲» اثر سعید سهیلی که در نوروز امسال به نمایش درآمد، پس از استقبال مخاطبان، توانست با عبور از «فروشنده» اصغر فرهادی به پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران تبدیل گردد.

بعد از آن، «خوب، بد، جلف» پیمان قاسم خانی که از اواخر بهمن ماه در سینماهای کشور به نمایش درآمد و در ایام نوروز هم مورد توجه مخاطبان قرار گرفت، با وجود اینکه اخیرا اکران ده هفته آن به اتمام رسیده و تنها به صورت سانس های ویژه در سینماهای کشور به روی پرده می رود، توانسته است با عبور از «فروشنده» دومین فیلم پرفروش تاریخ سینمای ایران شود.

طبق آخرین بارگذاری سینما تیکت، «خوب، بد، جلف» تا به این لحظه ۱۵ میلیارد و ۷۳۶ میلیون تومان درآمد کسب کرده است. این در حالی است که پارسال «فروشنده» ۱۵ میلیارد و ۷۱۴ میلیون تومان فروش کرده بود.

با توجه به فروش «خوب، بد، جلف» باید گفت که اکنون دو فیلم کمدی عناوین پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینمای ایران را به خود اختصاص دادند؛ البته انتظار می رود که در آینده ای نه چندان دور هم فیلم «نهنگ عنبر۲: سلکشن رویا» وارد رقابت بسیار تنگاتنگی با این دو فیلم در گیشه سینماهای کشور شود.

سال گذشته از رضا عطاران به عنوان پولسازترین بازیگر سینمای ایران یاد می شد، ولی وجه اشتراک دو فیلم پرفروش تاریخ سینمای ایران بازی حمید فرخ نژاد است.

97 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *