ابراز علاقه “کریستوفر نولان” برای کارگردانی فیلم جدید سری جیمز باند

کریستوفر نولان از اشتیاقش برای ساخت فیلم “جیمز باند” پرده برداشت. هرچند، این نخستین‌بار نیست که فیلمساز انگلیسی مقیم امریکا صریحا از علاقه‌اش برای ساخت ماجراجویی‌های مامور ۰۰۷ صحبت کرده است. او در گفت‌وگوی اخیر خود با “بی بی سی»” گفت: ((از دوران کودکی، عاشق فیلم‌های جیمز باند بودم. برای من، این فیلم‌ها همیشه در حکم وسعت سینما بوده‌اند. اولین فیلم‌های باند جهانی را خلق کردند که بی‌نهایت احتمال در آن وجود دارد. آرزویم است فیلم جیمز باند بسازم.))

در روزهای گذشته وبسایت “IMDb” (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌) بیست و پنجمین “جیمز باند” را در دسته‌بندی تولیدات آینده کمپانی تولید فیلم نولان قرار داد که سر و صدای زیادی در میان هواداران دو آتشه و چشم‌انتظار فیلم‌های مامور ۰۰۷ به راه انداخت.

برای خیلی‌ها این موضوع به این معنا بود که به احتمال فراوان، خود نولان روی صندلی کارگردانی فیلم بعدی باند خواهد نشست. اما گردانندگان این سایت به دنبال افزایش فشارها بر سر تایید یا تکذیب این خبر، اقدام به حذف دسته‌بندی اخیر خود کردند.

در حالی که پنجمین حضور دنیل کریگ در این مجموعه سینمایی قطعی‌تر از گذشته به نظر می‌رسد و فیلمنامه نیل پرویس و رابرت وید حاضر و آماده در مرحله پیش‌تولید قرار دارد، باربارا بروکلی و مایکل ویلسن تهیه‌کنندگان فیلم‌های باند هنوز با هیچ کارگردانی قرارداد امضا نکرده‌اند. زمزمه‌ها حاکی از آن است پل مگ‌گوییگن کارگردان اسکاتلندی بخشی از اپیزودهای سریال “شرلوک” از جمله گزینه‌های اصلی روی میز است.

از آن جایی که کارگردان سه‌گانه “شوالیه تاریکی” این روزها شدیدا درگیر مراحل پایانی تدوین “دانکرک” است، احتمال می‌رود او خودش را برای تهیه مقدمات ساخت بیست و ششمین فیلم باند آماده کند. هواداران این مجموعه سینمایی از همین حالا، حمایت قاطع خودشان را از ساخته شدن فیلم بعدی باند به کارگردانی نولان و بازی تام هاردی در نقش مامور ۰۰۷ اعلام کرده‌اند.

باید منتظر ماند و دید بعد از اکران گسترده درام جنگی “دانکرک”، کارگردان ۴۶ ساله چه برنامه‌ای برای آینده در سر خواهد داشت.

 

منبع: آی‌فیلم

162 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *