جزئیات انفجار در کنسرت آریانا گرانده در منچستر | نزدیک به ۲۰کشته و بیش از ۵۰زخمی

پلیس انگلیس تعداد قربانیان انفجار در سالن کنسرت منچستر را نوزده کشته و حدود پنجاه زخمی اعلام کرد و احتمال تروریستی بودن این حادثه را بعید ندانست.

به گزارش دوفصل به نقل از منبع خبری ، پلیس انگلیس اعلام کرد در پی وقوع “یک رویداد ناگوار” در یک سالن کنسرت در شهر منچستر در غرب این کشور، دهها تن کشته و زخمی شده اند. پلیس به جزییات بیشتر در مورد دلایل وقوع این حادثه اشاره ای نکرد.

پلیس انگلیس در حساب کاربری خود در بیانیه ای اعلام کرد “گروه های امداد و نجات گفته اند یک انفجار در این سالن کنسرت روی داده است.”

تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهد مردم در داخل سالن کنسرت آریانا گرانده خواننده آمریکایی در آن به اجرای موسیقی مشغول بود، به شدت وحشت زده شده اند.

شاهدان بسیاری به مطبوعات و رسانه های انگلیس گفته اند صدای یک انفجار بسیار قوی را در شامگاه دوشنبه در ساعت ۲۲:۰۰ به وقت گرینویچ شنیده‌اند.

رفت و آمد قطارها به ایستگاه راه آهن ویکتوریا در نزدیکی همین سالن کنسرت کماکان متوقف است.

به گفته عکاس خبرگزاری فرانسه، پلیس منطقه را محاصره کرده و تعداد زیادی خودروی پلیس و آمبولانس در اطراف سالن کنسرت تجمع کرده اند.

 

بی بی سی نیز گزارش داد پس از شنیده شدن صدای دو انفجار مهیب در محل برگزاری کنسرتی در شهر منچستر انگلیس نیروهای پلیس و امداد به سرعت به سوی محل حادثه به راه افتادند. به گفته شاهدان عینی پس از انفجار، صدای شلیک گلوله و آژیر آمبولانس ها فضای شهر را پر کرد. حادثه هنگامی اتفاق افتاد که کنسرت رو به پایان بود و مردم داشتند کم کم محل برگزاری را ترک می کردند.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش کرد: شبکه تلویزیونی بی بی سی سه شنبه با استناد به گفته های شاهدان اعلام کرد در پی وقوع انفجار در یک کنسرت در شهر منچستر در غرب انگلیس، پیکرهای حدود بیست تا سی نفر روی زمین مشاهده شده است.

بی بی سی افزود پلیس احتمال می دهد این انفجار یک “اقدام تروریستی” باشد.

یک شاهد هم در تماس با بی بی سی گفته است تعداد زیادی کودک در این کنسرت حضور داشتند.

شبکه تلویزیونی العربیه به نقل از پلیس انگلیس تعداد قربانیان انفجار در سالن برگزاری کنسرت در شهر منچستر را نوزده کشته و حدود پنجاه زخمی اعلام کرد و احتمال تروریستی بودن این حادثه را بعید ندانست.

358 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *