برای داشتن زندگی بهتر ، این کتاب ها را بخوانید

بدون شک، از لابه‌لای قفسه‌های کتابخانه درس‌های زیادی هست که می‌توان آموخت؛ در مطلب پیش رو چند نمونه از کتاب‌های آموزنده معرفی شده که پیشنهاد می‌کنیم برای داشتن زندگی بهتر در خواندن آن‌ها درنگ نکنید:

” حباب شیشه ” اثر سیلویا پلات (The Bell Jar)

حباب شیشه یکی از کتاب‌هایی است که باید در لیست کتابخانه‌تان داشته باشید. این کتاب نگاهی صادقانه به افسردگی است. اگر تابه‌حال این شاهکار نیمه شرح حال را نخوانده‌اید اکنون زمانش رسیده است.

” کشتن مرغ مقلد ” اثر هارپر لی (To Kill a Mockingbird)

با خواندن این کتاب مدام از خود می‌پرسید: اسکات چه خواهد کرد؟ هارپر لی داستان یک وکیل شجاع را از زبان دخترش اسکات بیان می‌کند که به دفاع از جوانی سیاه‌پوست متهم به گناهی نکرده برخواسته است. درسی که از این کتاب می‌گیریم این است که دیگران را درک کنیم و همیشه به پای باورهایمان بایستیم.

” حس بدی نسبت به گردنم دارم ” اثر نورا افرون (I Feel Bad About My Neck: And Other Thoughts on Being a Woman)

حتماً نیاز نیست کتاب‌های آموزنده غمگین یا دلسردکننده باشند. نورا افرون در این کتاب به‌طور سرگرم‌کننده توانسته است درس‌هایی آموزنده از داستان زندگی زنی که رو به سن پیری است بدهد.

” پلی به سوی ترابیتیا ” اثر کاترین پترسون (Bridge to Terabithia)

این کتاب درباره دو دوست، یک دنیای خیالی و یک تراژدی ناگهانی است که به‌شدت خواننده را جذب خود می‌کند. شاید جذابیت این کتاب به این دلیل باشد که کاترین پترسون برای نوشتن آن از زندگی خودش الهام گرفته است. پلی به سوی ترابیتیا به ما یاد می‌دهد برای تک‌تک روزهای زندگی‌مان و برای کسانی که دوستشان داریم ارزش قائل شویم.

258 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *