“بهرام رادان” مشعل‌دار المپیک زمستانی ۲۰۱۸ شد

عکسی زیبا از بهرام رادان | ۲fasl.com

بهرام رادان بازیگر سرشناس سینمای ایران یکی از مشعل‌داران المپیک زمستانی ۲۰۱۸  خواهد بود.

به گزارش دوفصل به نقل از منبع خبری اتفاقی که در یک زمان برای ورزش و سینمای ایران اتفاق بزرگی به حساب می‌آید در حالب رخ دادن است.. پیش از این سابقه داشته که چهره‌های غیرورزشی مشعل‌دار المپیک باشند. مثلا تام کروز در المپیک ۲۰۰۴ آتن مشعل‌دار بود و این بار نوبت به یک چهره هنری از ایران رسیده که در یک میدان ورزشی جهانی، سفیر ایران باشد.

البته مشعل‌داری ستاره سینمای ایران بخشی از یک پروژه است. او نماینده پویشی شده تا چند ایرانی دیگر را هم برای مشعل‌داری المپیک ۲۰۱۸ انتخاب کند. «سامسونگ موبایل» به عنوان حامی رسمی المپیک پیونگ چانگ افرادی را برای حمل مشعل المپیک زمستانی انتخاب می‌کند. بهرام رادان نیز به عنوان نماینده این پویش انتخاب شده تا مردم را برای شرکت در این رویداد تاریخی دعوت کند.

رادان با اشاره به اینکه افراد بزرگی‌ در طول تاریخ مشعل‌دار بازی‌های المپیک بودند، در این باره گفت:

«این فرصت بزرگی‌ست که در اختیار ایرانیان قرار گرفته تا به عنوان نماینده ایران افتخار حمل مشعل المپیک را داشته باشند. افتخاری که ممکن است فقط یکبار در زندگی‌ به وجود بیاید.»

سفر مشعل المپیک زمستانی ۲۰۱۸ از اول نوامبر آغاز می‌شود و از ۱۷ شهر و استان کره جنوبی می گذرد. این مشعل در مراسمی سنتی ۲۶ اکتبر در شهر قدیمی  المپیا در یونان روشن خواهد شد و با  تشریفاتی در ۳۱ اکتبر به مدیران کره جنوبی تحویل داده می‌شود. مشعل بازی‌ها به مدت ۱۰۱ روز از سوی هفت هزار و ۵۰۰ نفر حمل خواهد شد.

320 بازدید

دیدگاه خودتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *